nález v brně

Na ulici v Brně ležela peněženka s 20 tisíci. Poctivý nálezce vše odevzdal

Nález peněženky a mobilu v Brně
Zdroj: Městská policie Brno
Peněženka s mobilem ležely u auta
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 9. 8. 2020
Téma:

Mladá žena z Prahy na návštěvu Brna asi jen tak nezapomene. Na výletě ztratila mobilní telefon a peněženku s velkým obnosem. Obojí naštěstí našel poctivý muž, který věci odevzdal strážníkům a těm se pak podařilo je předat jejich majitelce.

"Jak málo stačí, aby vlastní roztržitost pokazila příjemný letní víkend, poznala mladá žena z Prahy. Pobyt na jihu Moravy se pro ni mohl odvíjet úplně jinak, nebýt všímavosti sedmatřicetiletého muže," uvedl mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba.

 

Právě tento muž podle něj v pátek v Luční ulici v Brně narazil na ležící mobil a peněženku u zadního kola zaparkovaného auta. A protože kolem nikdo nebyl, rozhodl se, že bude lepší věci vzít a odnést je na nejbližší služebnu městské policie.

 

 

"Strážníci vyrozuměli republikové policisty, a když si ověřili, že věci nepochází z trestné činnosti, snažili se získat kontakt na majitelku," vysvětluje Šoba. To se jim brzy povedlo, a tak 30leté Pražance zavolali. Ta si je se značnou úlevou přišla ještě ten den vyzvednout.

 

"Po přepočítání hotovosti v korunách a v eurech strážníkům potvrdila, že se jí nic neztratilo. V peněžence měla v přepočtu celkem 20 141 korun," dodal Šoba.

TN.cz