vysoká rychlost

Na úseku D1 porušilo předpisy 11 tisíc řidičů za měsíc! Zaplatí za to

Téma:

Za pouhý měsíc překročilo povolenou rychlost na opravovaném úseku dálnice D1 u Velkého Meziříčí 11 tisíc řidičů. Radnice ve Velkém Meziříčí, která prohřešky zpracovává, je kvůli tomu zahlcená.

S povolenou osmdesátkou si na opravovaném úseku dálnice D1 mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou řidiči hlavu nelámou. Rychlostní limit tady poruší v průměru 300 aut denně.

 

Mezi řidiči jsou i hazardéři, kteří tudy profrčí klidně i rychlostí 150 kilometrů v hodně. Od 18. října už kamery nachytaly přes 11 tisíc hříšníků. Každý teď může čekat tisícikorunou pokutu. Předpisy v úseku z velké části porušují i cizinci.

 


"Někdy jezdím a někdy ne," přiznal jeden z řidičů na dotaz, jestli dodržuje předpisy. Úřad je vyřizováním tak vysokého počtu pokut zahlcený. Kvůli tomu tam teď chtějí ke stávajícím dvěma úředníkům přijmout dva další.

 

 

"Budeme se snažit všechny řidiče obeslat s výzvou zaplacení dotčené částky do 3 -4 měsíců," řekl Jiří Pospíchal z odboru dopravy ve Velkém Meziříčí. Měřící kamery budou na tomto úseku maximálně do poloviny prosince - kdy tu opravy pro letošní rok skončí.Systém se znovu spustí s obnovením prací na jaře. Rychlost tu budou kamery hlídat až do léta, kdy by měla rekonstrukce skončit. V příštím roce ale chtějí úřady kamery namontovat i na další opravované úseky dálnice. Kde, o tom se teprve bude rozhodovat.

Související témata:
David Pik/ ham TN.cz