velké peníze

Sázkaři vsadili na volby rekordní sumu. Věří ANO a komunistům

Téma:

Sázkové šílenství kvůli volbám je v plném proudu. Zatím jsme na to, jak dopadnou, vsadili rekordních 60 milionů korun. Podle kanceláří navíc budou sázky v posledních dnech ještě výrazně narůstat.

Do parlamentních voleb zbývá pět dnů! Už teď ale sázky na ně o více než 10 milionů předčily padesátimilionový vklad z prezidentských voleb v roce 2013.

 

"Volby lákají i mnoho svátečních sázkařů. Už teď je zřejmé, že poslední parlamentní volby budou překonány více, než dvojnásobně," uvedl Petr Šrain, mluvčí sázkové kanceláře Fortuna.

 

"Ta celkem vsazená částka se blíží 38 milionům korun... Na komunisty jsme zatím přijali 700 tisíc korun. Na to tedy, že komunisti vyhrají - několik desítek tiketů. Je to zajímavé vzhledem k tomu, že komunisté ještě po listopadu 89 žádné volby nevyhráli," řekl Václav Sochor, mluvčí sázkové kanceláře Tipsort.

 

 

"Sázky na volby do Poslanecké sněmovny narostly už hodně přes 5 milionů. Takže rekord z roku 2010, který byl 3,5 milionu korun, sázející už překonali," řekla Markéta Světlíková, tisková mluvčí jedné ze sázkových kanceláří Chance.

 

Podle odborníků za rostoucí oblibou volebních sázek může i současný ekonomický růst. Názory lidí na tipování výsledků voleb se různí.

 

Podle sázkových kanceláří před volbami na vítězství některé ze stran vsází desítky tisíc lidí. Nejčastěji je to na výhru hnutí ANO. Právě ANO sázkové kanceláře na základě vypsaných kurzů favorizují. Ekonomové si ale myslí, že by mohlo být výhodné vsadit na některého z černých koní. Bookmakeři se totiž při svých odhadech už v minulosti spletli například v případě Donalda Trumpa nebo Brexitu.

 

"Sázel bych na to, že minimálně jedna nebo dvě tyto strany u voleb dosáhnou výrazně lepšího výsledku, než předpokládají jak média, tak bookmakeři," řekl ekonom Lukáš Kovanda.

 

Šanci na výrazný výdělek, s méně pravděpodobným tipem, má například sázkař, který při kurzu 100:1 vsadil 50 tisíc korun na výhru SPD Tomia Okamury. V případě její výhry ve volbách by si totiž přišel na pět milionů korun.

Související témata:
ham TN.cz