Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.8. 2018 15:56
Tragédie ve Frederictonu

Čtyři lidé zemřeli při střelbě v Kanadě, dva byli policisté!

Zdroj: APTN

Ve městě Fredericton ve východokanadské provincii Nový Brunšvik se v pátek ráno místního času ozvala střelba. Podle informací od policie jsou na místě čtyři mrtví, z toho dva policisté.

Asi dvě hodiny po střelbě frederictonská policie na svém twitterovém účtu bez bližších informací uvedla, že zadržela podezřelého, ale že je oblast stále uzavřená.

 

Následně policisté oznámili, že mezi čtyřmi mrtvými jsou dva jejich kolegové. Jejich totožnost však neodhalili a poprosili o ohleduplnost vůči pozůstalým i kolegům zastřelených. 

 

Při střelbě v obytné oblasti Brookside Drive ve Frederictonu na východě Kanady zemřeli v pátek ráno místního času (kolem poledne našeho času) nejméně čtyři lidé, píše BBC.

 

Počet mrtvých potvrdila na Twitteru tamní policie, muži zákona místní důrazně vyzvali, aby do oblasti nechodili, případně aby se zavřeli a zamkli ve svých domovech. Také prosí, aby lidé na sociálních sítích nepsali, kde se policisté právě pohybují.

 

Fredericton je hlavní město provincie Nový Brunšvik a je domovem více než 58 tisíc lidí.

 

 

V Novém Brunšviku se střílelo roku 2014, kdy v Monctonu o život přišli tři příslušníci jízdní policie a dva jejich kolegové byli zraněni. Pachatel Justin Bourque byl odsouzen k doživotnímu trestu. V Kanadě, kde platí přísnější zbrojní zákon než v sousedních USA, byl tento čin považován za jeden z nejkrvavějších v historii země.


Provincie Ontario ve čtvrtek přislíbila zvýšení výdajů pro policii. Osoby podezřelé ze zločinů spáchaných střelnou zbraní mají být drženy až do procesu ve vazbě.

 

pez, ČTK TN.cz
Reklama