Nehoda na přejezdu

Na Vysočině se srazil vlak s kamionem! Zasahoval i vrtulník

Nehoda vlaku a nákladního vozu na přejezdu - 2
Zdroj: SŽDC
Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
Publikováno 27. 3. 2020
Téma:

U vážné dopravní nehody u obce Ždírec nad Doubravou na Vysočině zasahovaly v pátek ráno všechny složky Integrovaného záchranného systému. Na přejezdu se srazil osobní vlak s náklaďákem. Pro šoféra kamionu musel letět vrtulník. Záchranáři ošetřili i jednoho člověka, který jel ve vlaku, následně jej převezli do nemocnice.

Podle Správy železnic se nehoda stala 13 minut po 7. hodině ráno. "Nákladní auto vjelo do cesty Regionově. Přejezd je vybaven světly, která fungovala," uvedla Správa železnic na twitteru.

 

Záchranáři informovali, že ošetření a převoz do nemocnice byly nutné u dvou lidí – u řidiče náklaďáku, kterého se středně těžkým zraněním převezl vrtulník do královéhradecké nemocnice, a u jednoho člověka z vlaku, toho sanitkou převezli do nemocnice v Havlíčkově Brodě.

 

Podle Správy železnic ve vlaku cestovali čtyři cestující, kteří vyvázli bez zranění. Hasiči museli na místě řešit únik nafty z proražené nádrže kamionu.

 

 

Provoz na trati spojující Pardubice a Havlíčkův Brod je v úseku mezi stanicemi Hlinsko v Čechách a Ždírec nad Doubravou zastaven. Souprava totiž částečně vykolejila.

 

"Řídící vůz Regionovy vykolejil dvěma nápravami, předběžná škoda na vlaku je 1 mil. Kč , kamion 3 mil. Kč a na přejezdu a zabezpečovacím zařízení 100 tisíc Kč," uvedla Správa železnic na twitteru.

 

Těžká technika tak bude muset vlak vrátit zpátky na koleje a ty bude nutné zkontrolovat. S omezením proto dopravce počítá až do 12. hodiny. Vlaky jsou ve zmíněném úseku nahrazeny autobusy.

GALERIE: Nehoda vlaku a nákladního vozu na přejezdu

1
/
7
Zdroj: SŽDC
Nehoda vlaku a nákladního vozu na přejezdu - 1


 

TN.cz