Opatřením navzdory

Na zahrádce popíjely desítky lidí, "párty" ukončila policie. VIDEO

Petr Zelený
Petr Zelený
11.5. 2021 21:05
Téma:

Pražští policisté v úterý odpoledne "rozehnali" desítky lidí, kteří popíjeli na zahrádce restaurace Šeberák v Praze. Někteří se hájili, že si mysleli, že zahrádky už smějí být otevřené. V tomto konkrétním podniku to byl už několikátý podobný zásah kvůli porušování vládních opatření.

Podle agentury aktu.cz bylo u restaurace až sto lidí, než jejich popíjení zhatila přivolaná policie. "Na místo jsme vyjížděli kolem 17:30 na základě oznámení, že se tu nacházejí desítky lidí," upřesnila v úterý večer na dotaz TN.cz policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

 

Hosté na zahrádce podniku popíjeli alkohol. "Po naší výzvě, že porušují nařízení, všichni odešli pryč, nedošlo k žádným hádkám či konfliktům. Někteří z přítomných tvrdili, že nevěděli, že zahrádky ještě mají být zavřené," popsala Siřišťová. Vláda jejich otevření už opravdu schválila, dojde k němu ale až od příštího pondělí a za jasně daných podmínek.

 

 

Přivolané hlídky kvůli vstřícnému přístupů přítomných nemusely nikoho z hostů hlásit hygienikům. "Správnímu orgánu jsme nahlásili pouze provozovatele a obsluhu podniku," uvedla policejní mluvčí.

 

Strážci zákona přitom v hospodě Šeberák v době pandemie zasahovali už mnohokrát, majitel restaurace totiž vládní nařízení odmítá dlouhodobě a podnik hostům navzdory zákazům otevírá opakovaně.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz