Vážná nehoda

Na západě Německa se srazily vlaky! Na místě je 47 zraněných

Téma:

K vážné železniční nehodě došlo v podvečer u města Meerbush ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko na západě Německa. Osobní vlak se srazil s nákladním vlakem. Na místě zasahují hasiči.

Deník Bild nejprve s odkazem na policejního mluvčího uvedl, že se při nehodě zranilo přibližně 50 cestujících. Hasiči na twitteru uvedli, že ze 155 osob v osobním vlaku se zranilo 41 cestujících lehce, 3 středně těžce a 3 těžce.

 

Někteří cestující zůstali v osobním vlaku zaklíněni. "Vyhodnocujeme situaci. Vyproštění lidí z vlaku je naší nejvyšší prioritou," uvedli hasiči na twitteru.

 

GALERIE: Srážka vlaků v Německu

1
/
6
Zdroj: Twitter, @FWMeerbusch
Srážka vlaků v Německu - 1

 

Přístup k vlaku blokovaly spadlé dráty, které byly pod napětím. Hasiči s cestujícími ve vlaku komunikovali, k soupravě se ale nemohli přiblížit.

 

Osobní vlak provozovaný společností National Express jel na lince RE7 z Kolína nad Rýnem do Krefeldu. Na palubě bylo podle hasičů 155 cestujících.

 

 

"Strojvedoucí si na trati všiml překážky, zatáhl za rychlobrzdu. Pak utekl z kabiny a informoval cestující," citoval deník Bild mluvčího dopravce.

vbo TN.cz