Netradiční zážitek

Na Zlínsku létaly vzduchem peníze! Policisté sesbírali čtyřicet tisíc

Peníze
Zdroj: Profimedia
Ilustrační fotografie
Lucie Staničková
Lucie Staničková
6.8. 2020 18:44
Téma:

Velmi nevšední zážitek mají za sebou policisté ze zlínského dopravního inspektorátu. Na frekventované cestě mezi Otrokovicemi a Malenovicemi totiž ve středu poletovaly bankovky. Muži zákona je pak na silnici sbírali.

"Při projíždění tohoto úseku silnice upoutal pozornost policejní hlídky předmět, který ležel na cestě. Když přes něj přejelo auto jedoucí před nimi, začaly se v okruhu desítek metrů vznášet papírové ústřižky,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.


Policisté proto hned zastavili, aby se podívali, o co se jedná. A jaké bylo jejich překvapení, když zjistili, že předmět na cestě je peněženka a poletující ústřižky jsou peníze.

 


"Hlídka veškeré peníze, které v okolí našla, posbírala. Jednalo se zejména o bankovky v hodnotě dvou tisíc korun,“ podotkla Kozumplíková.


Celkově našli policisté v okolí téměř čtyřicet tisíc korun, třicet euro a osobní doklady včetně platební karty muže z Hodonínska.


Šťastný muž si přišel ztracené peníze vyzvednout na policejní oddělení do Zlína. "Vysvětlil, že byl ve Zlíně nakupovat, peněženku si po nákupu položil na střechu auta a dočista na ni zapomněl,“ uzavřela policejní mluvčí.

TN.cz