Dejte pozor

Na Zlínsku vyfotili medvěda! Podle ochránců se jich tam toulá víc

Petr Bača
Petr Bača
7.5. 2021 14:20
Téma:

Na Zlínsku a v okolí zachytily fotopasti medvěda! Podle ochránců přírody by se ale nemuselo jednat jen o jednoho chlupáče. Dávejte pozor!

Už dříve ochránci našli stopy medvěda na Vizovicku i ve zlínské části Pindula. Tento medvěd se ale podle jejich informací pohybuje dál na západ.

 

Snímky z fotopasti u rybníků nedaleko Mistřic u Uherského Hradiště, což je skoro o dvacet kilometrů dál, mohly zachytit jiné zvíře. Tento medvěd by měl být větší. Může se tak jednat třeba o samici a mládě.

 

 

Ochránci tak budou i nadále sledovat stopy a pátrat, kolik šelem se v oblasti opravdu pohybuje. Kvůli počasí se musí spolehnout hlavně na fotopasti. Stopování medvědů bude obtížnější, protože sníh už se nedrží ani v lesích a díky teplu vysychá i bláto.

 

Za poslední tři roky to je už potřetí, co se na jaře na východě republiky pohybují medvědi. Původně se přitom během zimního stopování v Beskydech a Javorníkách přítomnost této šelmy nepotvrdila.

 

Škody působil medvěd na Zlínsku před více než třemi roky. Roztrhal několik ovcí a poničil i včelí úly. Chytit se ho nepodařilo, ale jeho nájezdy nakonec ustaly.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

ts TN.cz