do konce září

Na změnu pojišťovny máte čas jen do konce září! PŘEHLED VÝHOD

Lékařka
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Pokud vám vaše zdravotní pojišťovna nepřispívá na péči tak, jak byste si představovali, máte možnost ji vyměnit. Vybrat novou pojišťovnu si můžete do konce září, klientem se stanete od začátku nového roku.

Pokud už nějakou dobu přemýšlíte o tom, že byste vyměnili stávající zdravotní pojišťovnu za jinou, teď máte nejvyšší čas. O přeregistraci můžete letos žádat už jen do konce září, další možnost budete mít až na jaře.

 

Jak změnit zdravotní pojišťovnu

V první řadě si zjistěte, jestli má vámi vybraná pojišťovna smlouvu s vašimi lékaři. Jinak se vám totiž může stát, že sice dostanete příspěvky na vitamíny či speciální vyšetření, váš doktor vás ale zadarmo neprohlédne.

 

Pročtěte si, jaké bonusy pojišťovny nabízejí. Mnozí lidé totiž mění pojišťovnu bez rozmyslu a nakonec si ještě pohorší - každému člověku totiž vyhovují jiné benefity.

 

GALERIE: Přehled zdravotních pojišťoven a jejich bonusů

1
/
7
Zdravotní pojišťovny - Zaměstnanecká pojišťovna Škoda

 

Pro přechod k nové zdravotní pojišťovně je třeba vyplnit a podepsat papírovou přihlášku. Tu potom přineste na pobočku vybrané pojišťovny. Změna vás nic nestojí.

 

 

Od staré pojišťovny se odhlašovat nemusíte, udělá to za vás ta nová. Automaticky vám také zašle kartičku pojištěnce, kterou se prokazujete u lékaře.

 

Nezapomeňte o změně zdravotní pojišťovny při nejbližší návštěvě informovat své lékaře a také zaměstnavatele.

 

Změnit zdravotní pojišťovnu můžete jednou za rok, a to ve dvou termínech. Pokud o změnu požádáte od 1. ledna do 31. března, klientem nové pojišťovny se stanete k 1. červenci. Pokud se přeregistrujete mezi 1. červencem až 30. zářím, pojišťovna se vám změní od 1. ledna.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Showbyznysem otřásá obří aféra: Zneužili nejen Gotta nebo Basikovou

mom TN.cz