Děsivá zbraň

Nacisté chtěli nepřátele smažit z vesmíru, plán už ale neuskutečnili!

Adolf Hitler
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Téma:

Že se Adolf Hitler a jeho nacističtí souputníci neštítili ničeho, asi dostatečně ilustrují koncentrační tábory. Přesto se nyní ukazuje, že Hitler snil o děsivé zbrani, která by jeho nepřátele dokázala vymazat z povrchu Země. A řeč není o jaderné bombě.

Nacističtí vědci se totiž pokoušeli postavit superzbraň, která by obíhala kolem Země a z oběžné dráhy by mohla z mapy vymazat celá města nebo přivést k varu části oceánu.

 

Satelit měl mít asi kilometr a půl v průměru a měl být osazen obřím zrcadlem, které by dokázalo soustředit sluneční paprsky podobně, jako to dokáže lupa. Jen by místo mravenců dokázalo spálit celá města, píše britský Daily Mail.

 

Postavení šílené zbraně naštěstí zhatila nedostatečná technologická vyspělost - ve čtyřicátých letech minulého století totiž zkrátka neexistovala žádná raketa, která by dokázala části vesmírného zrcadla vynést do vesmíru.


 

Nacisté přitom nebyli zdaleka první, kdo chtěl sluneční světlo využít jako válečnou zbraň. Už ve třetím století před naším letopočtem měl podobný nápad legendární Archimédés, který chtěl velkými zrcadly podpálit nepřátelskou flotilu obléhající Syrakúsy.

pez TN.cz