vymění ji?

Nad Krnáčovou se prý stahují mračna. Pražské ANO jí nevěří

Adriana Krnáčová - Pražský magistrát
Zdroj: TN.cz

Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) je pouhý krok od odvolání. Nově jí vyslovilo nedůvěru i pražské předsednictvo její vlastní strany. Vedla jej k tomu zřejmě její poslední politická kauza, spor o pražský územní plán s Matějem Stropnickým (SZ). Píše o tom Echo24.

Nedůvěru v primátorku deníku potvrdil i místopředseda pražské organizace ANO Matěj Fichtner. „Dnes jsme skutečně probírali situaci v koalici, včetně personálního zastoupení a pozice primátorky. Pokud jde o její pozici, myslíme si, že by ji měla pražská organizace a krajská předsedkyně co nejdříve nějak řešit,“ řekl Fichtner deníku ECHO24.cz.


Krnáčové tedy zřejmě zlomí vaz spor s radním Matějem Stropnickým o pražských stavebích předpisech. Primátorka Stropnického návrh předpisů smetla ze stolu a místo něj nabídla elaborát neznámého původu, který podle kritiků jde na ruku velkým developerům.

 

 

Stropnický tak zůstává i přes extrémní tlak od koaličních partnerů, židle se, zdá se, třese zatím hlavně nad Krnáčovou. Oporu totiž nemá ani ve vedení klubu, ani v pražské organizaci. Výměnu primátorky připustil i šéf ANO Andrej Babiš.

 

Jako o případné nástupkyni Krnáčové se v kuloárech nejvíce mluví hlavně o její současné náměstkyni, Evě Kislingerové. Pro Echo to potvrdila i šéfka pražské pobočky strany Radmila Kleslová. Sama se však zasedání klubu, kde Krnáčová dostala nedůvěru, neúčastnila.

jox TN.cz