Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

jednání zastupitelů

Nad Libeňským mostem visí otazník, místo něj padá koalice

Libeňský most - 2
Zdroj: TV Nova

Pražští zastupitelé ANO jednali o vypovězení koaliční smlouvy s ČSSD a Trojkoalicí. Důvodem je mimo jiné dnešní předčasně ukončené zasedání zastupitelů, podle ANO došlo neschválením programu k porušení koaliční smlouvy. Koalice se dnes neshodla na zařazení materiálu o případném zbourání Libeňského mostu na program jednání. O vypovvězení smlouvy bude ANO jednat v pátek.

Podle informací ČTK vytýkají zástupci ANO Trojkoalici nejen problémy s Libeňským mostem, ale především to, že nemohla být projednána témata týkající se například školství, konkrétně zvýšení učitelských platů. Neschválením programu podle nich došlo k porušení koaliční smlouvy, o jejímž vypovězení budou zástupci hnutí ANO jednat v pátek.

 

V případě, že by se ANO rozhodlo koaliční smlouvu vypovědět, stranám by začalo běžet 30denní smírčí řízení.

 

Při hlasování o programu se proti návrhu postavil zastupitel a starosta Prahy 7 Jan Čižinský (KDU-ČSL/Trojkoalice), hlasování se zdržel Matěj Stropnický (SZ/Trojkoalice), nehlasoval Jaroslav Štěpánek (ANO) a nepřítomna byla Hana Nováková (ČSSD).

 

Pražští zastupitelé ČSSD podle předsedy klubu Lukáše Kauckého nyní o případném vypovězení koaliční smlouvy nejednají. "V tuto chvíli řešíme, jak schválit finanční prostředky pro učitele, sociální služby, sportovní a památkové granty, zahájení výstavby trasy metra D. Sobecký zájem starosty Čižinského a Trojkoalice vše podobné zmařil," řekl Kaucký.

 

 

"Naším vstupním požadavkem při jednání o programu byla vstřícnost k lidem, aby mohli dorazit na bod o Libeňském mostě a petici o zákazu vjezdu cyklistům v Praze 1. O přeřazení na začátek jsme se před jednáním vůbec nebavili. Pokud chtějí vypovědět koaliční smlouvu proto, že chceme být vstřícní k občanům, je to ukázka toho, jak to s nimi myslí vážně," řekl za Trojkoalici zastupitel a místostarosta Prahy 7 Ondřej Mirovský (SZ). ANO a ČSSD si podle něj zvykly chodit pro hlasy k opozici.

klma tn.cz / ČTK