záchranná operace

Do moře se zřítilo barmské letadlo se 116 lidmi. Už našli trosky

Ztracené barmské vojenské letadlo
Zdroj: Twitter
Ztracené barmské vojenské letadlo
Téma:

V Barmě se z radarů ztratilo vojenské letadlo se 120 lidmi na palubě. Úřady zahájily záchrannou operaci a po zhruba hodině a půl se podařilo najít trosky letadla na hladině Andamanského moře.

Na palubě ztraceného vojenského letadla bylo podle zdrojů z barmské armády 106 pasažérů a 14 členů posádky. Většina cestujících patřila buď mezi sloužící vojáky nebo jejich příbuzné. Armáda pro ně takové lety pravidelně organizovala dvakrát za měsíc.

 

Letadlo se odmlčelo zhruba ve 13:30 středoevropského času. "Komunikace se náhle přerušila, když se letadlo dostalo asi 20 kilometrů západně od města Dawei," cituje web televizní stanice NDTV kancelář šéfa armády.

 

Letadlo letělo mezi dvěma barmskými městy, Myeikem a Rangúnem a ztratilo se nad Andamanským mořem, což je severovýchodní oblast Indického oceánu západně od Thajska.

 

 

Nad moře vyrazily záchranné a pátrací letouny a na hladinu k předpokládanhému místu ztracení letadla vyrazilo šest vojenských lodí. Po asi hodině a půl hledání se podařilo objevit trosky letadla plovoucí na hladině.

 

Vojenský letoun byl čínské výroby a typu Shaanxi Y-8. Zdroj z letiště řekl agentuře AFP, že panuje přesvědčení o technické poruše, protože počasí v oblasti bylo pro let dobré.

tn.cz / gar