Vzkaz budoucím generacím

Nadčasový vzkaz z druhé světové války byl ukrytý na střeše kostela!

Staré dopisy
Zdroj: Getty Images
Skoumalová Tatiana
Tatiana Skoumalová
31.10. 2020 5:40
Téma:

Během druhé světové války napsali čtyři muži vzkaz, který ukryli na střeše kostela v Belgii. Objevil ho téměř po 80 letech dělník, který kostel renovoval. Přečtěte si, co vzkázali muži budoucím generacím.

Dělník, který restauroval střechu kostela svatého Jakuba v belgických Antverpách, narazil na ručně psaný vzkaz z roku 1941. Čtyři dělníci, kteří tehdy opravovali kostelní střechu, v něm zanechali poselství pro budoucí generace.

 

Zpráva je napsaná na zadní straně pracovního kupónu a stojí v ní: "Když budete muset tento strop znovu vymalovat, už nebudeme na této zemi. Musíme následujícím generacím říct, že jsme neměli šťastný život," napsali dělníci a dodali, že prožili obě dvě světové války.

 

 

"Pracujeme tady téměř hladoví, vydírají nás za pouhé centy a nedostáváme téměř žádné jídlo," svěřili se dělníci v dopise. Zbytek zprávy je určený pro budoucí generace.

 

"Když přijde další válka, mějte dostatek jídla, jako je rýže, káva, mouka, tabák a pšenice, abyste přežili. Ale hlavně užívejte život naplno a starejte se o svou rodinu," dodali na závěr dojemného vzkazu.

 

 

Úžasný nález shromáždil stovky lajků na sociálních sítích. Lidé doufají, že se najdou příbuzní čtyř mužů, kteří vzkaz napsali. Někteří komentující srovnávají rady z roku 1941 s doporučeními během koronavirové krize.

 

TN.cz