Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

únos dítěte

Naděje na nalezení Davídka je mizivá! Uvnitř auta měli najít krev

Pohřešovaný Davídek
Zdroj: Profimedia, Komenda Stołeczna Policji

Stopy hlíny i krve měla najít policie v autě, ve kterém cestoval otec se svým pětiletým Davídkem poté, co ho unesl. Krev by mohla patřit chlapcovi. Policie zatím informaci nepotvrdila a uvedla, že čeká až na odborný posudek. V pátrání po Davídkovi pokračuje i šestým dnem.

Nové stopy ukazují, že se nejspíš otec rozhodl svého syna zabít, než spáchal sebevraždu skokem pod vlak. Podle portálu Fakt24.pl měla polská policie v nalezeném autě, které patřilo otci uneseného pětiletého Davídka Žukowského, najít chlapcovu krev.

 

Dále měla být ve vozu hlína a listí. Ty se tam mohly dostat, když se snažil otec svého syna zbavit. Policie zatím informace nepotvrdila a na tiskové konferenci v úterý řekla, že se teprve čeká na odborný posudek.

 

Pátrání tak pokračuje i šestým dnem. Do hledání byli zapojeni i psi ze zahraničí, chlapce se však zatím nepodařilo najít. Policie prohledává všechny oblasti, kde se mohl Davídek vyskytovat. Dále také doufá, že se jim i ozvou svědci, kteří otce se synem viděli.

 

 

Naposledy o sobě dali vědět ve středu 10. července kolem šesté hodiny odpoledne, kdy muž napsal své manželce sms zprávu, že už svého syna nikdy neuvidí. Poté otce našli mrtvého. Měl skočit pod vlak a spáchat sebevraždu.

 

Pokud je chlapec naživu, může podle odborníků vydržet sám několik dní. "Dítě má silný instinkt, bude se snažit dostat z obtížné situace," uvedla radiu ZET psycholožka Teresa Gensová.

 

Další se přiklánějí k názoru, že svého chlapce otec opravdu zabil, aby se pomstil své ženě. "Ten člověk byl ve sporu se svou ženou a jeho chování by mohlo být součástí pomsty. Takže přemýšlel, že pokud on zemře, nebude mít manželka ani svého syna," vysvětlil Jerzy Pobocha, ředitel Polské společnosti soudní psychiatrie.

 

Podívejte se na záběry z pátrání po Davídkovi:

reg TN.cz