Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

přivezla naději?

Milost pro Kajínka? Doživotního vězně navštívila první dáma

Zdroj: TV Nova

Na doživotí odsouzený dvojnásobný vrah Jiří Kajínek může živit naději na omilstnění. Poté, co před měsícem prezident Miloš Zeman prohlásil, že zvažuje milost, dnes ho ve věznici v Rýnovicích navštívila první dáma Ivana Zemanová!

O setkání první dámy Ivany Zemanové s dvojnásobným vrahem informoval mluvčí prezidenta na twitteru. Zveřejnil dvě fotografie ze setkání ve věznici v Rynolticích bez podrobnějšího komentáře, o čem spolu Zemanová s Kajínkem hovořili.

 

"Paní Ivana Zemanová se dnes v pravé poledne ve věznici Rýnovice setkala s jedním z vězňů. Jméno netřeba dodávat!" napsal na sociální síti Jiří Ovčáček.

 

 

K setkání došlo měsíc poté, co prezident Miloš Zeman prohlásil, že zvažuje udělení milosti Jiřímu Kajínkovi vzhledem k pochybnostem, které okolo jeho případu trvají. "Vážně uvažuji o udělení milosti Jiřímu Kajínkovi. Existují pochybnosti o tom jestli čin spáchal nebo ne. Je ve vězení asi 20 let a existují důvodné pochybnosti o jeho vině," prohlásil Zeman na setkání s občany v Čáslavi začátkem dubna.

 

Kajínek byl odsouzen na doživotí za dvojnásobnou nájemnou vraždu a jeden pokus o vraždu v roce 1993. Popravil podnikatele Štefana Jandu a jeho bodyguarda. Další osobní strážce útok přežil a Kajínka pak usvědčil, i když pochybnosti zůstaly a případ se vlekl dlouhé roky.

 

 

Nejslavnějším českým vězněm se Kajínek stal díky svému úspěšnému útěku z "nedobytné" věznice Mírov. Dopaden byl až za několik týdnů.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

PRVNÍ FOTO: Nejkrásnější vězeň po propuštění ukázal první modelingovou fotku! Je ještě hezčí než dřív

TN.cz