Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 11. 2018
Vyšetřování pokračuje

Naděje pro rodiče zmizelé Maddie! Policie má dvě nové stopy

Rodiče Madeleine McCann
Zdroj: Profimedia
Rodiče Maddie mají novou naději

Rodiče zmizelé Maddie McCannové mají novou naději. Vyšetřovatelé údajně odhalili dvě stopy, které mohou vést k jejímu vypátrání. Malá Britka se ztratila na dovolené v Portugalsku už před 11 lety, tehdy jí byly čtyři roky.

Detektivové měli nadějnou zprávu rodičům Maddie oznámit při setkání v jejich domě v Leicestershiru. Podle portálu Daily Mail mají kriminalisté "dvě konkrétní a aktivní" vyšetřovací verze, které sledují na základě nových stop.

 

Kate a Gerry McCannovi jsou nadšení, že by vyšetřování po 11 letech mohlo skončit dopadením únosce jejich dcery. "Detektivové jim řekli, že přestože to trvalo déle, než si mysleli, doufají, že dostanou nějaký výsledek," informoval policejní zdroj.

 

Policie zatím žádné oficiální vyjádření neposkytla. Ministerstvo vnitra minulý týden oznámilo, že poskytne dalších 150 tisíc liber (necelých pět milionů korun), aby mohlo vyšetřování pokračovat. V minulosti už bylo několikrát ukončeno z důvodů vyčerpání financí.

 

 

Naposledy policisté sdělili, že blonďatá dívenka byla zřejmě unesena gangem pedofilů, kteří ji pak zřejmě propašovali přes hranice. Snažili se také identifikovat "ženu ve fialovém", která se měla v inkriminovanou dobu pohybovat kolem pokoje, kde Maddie spala.

 

Madeleine McCannové byly necelé čtyři roky, když zmizela téměř beze stopy. Rodiče, s nimiž byla na dovolené v portugalském Praia da Luz, odešli na večeři a Maddie spolu s dalšími dvěma sourozenci nechali spát v hotelovém pokoji. Po návratu našli otevřené okno a dveře, Maddie byla pryč.

epa TN.cz
Reklama