Zavřené hranice

Náhradní matky porodily děti, kvůli Covid-19 si je nemá kdo vyzvednout

Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 16. 5. 2020
Téma:

Pandemie koronaviru poukázala na zajímavé téma - takzvané náhradní mateřství. Kvůli zavřeným hranicím si totiž ti, kteří si za odnošení potomka jinou ženou zaplatili, nemohou ratolesti vyzvednout. A děti jsou tak uvězněné například na Ukrajině.

Na internetu se nyní objevilo video, na kterém je vidět bezmála 50 miminek vyrovnaných v postýlkách v jediné místnosti hotelu Venice v ukrajinském hlavním městě Kyjevě. Záběry připomínají továrnu na děti, píše britský Daily Mail.

 

Prcky, které odnosily náhradní matky, si mají podle portálu vyzvednout platící rodiče/zákazníci mimo jiné z Velké Británie, USA, Francie či Itálie. Za "službu" zaplatili částky v rozmezí od statisíců až po bezmála dva miliony korun.

 

Jenže pro potomky si nemohou přijet, protože jsou kvůli pandemii koronaviru zavřené hranice. Že je dětský "hotel" právě na Ukrajině, není náhoda - narozdíl od řady jiných zemí je tu totiž náhradní mateřství za úplatu legální.

 

O plačící děti se sice stará personál, ale záběry kliniky BioTexCom přesto vyděsily ombudsmanku ukrajinského parlamentu Ludmilu Denisovovou.

 

 

"Toto video potvrzuje, že poskytování služeb náhradního mateřství je masové a systematické, je inzerováno a prezentováno jako zboží vysoké kvality," nechala se slyšet ombudsmanka.

 

BioTexCom video, které šokovalo uživatele internetu, zveřejnil nejspíš jako ujištění svým zákazníkům/rodičům, že je o děti dobře postaráno a někdo se jim věnuje. Zaměstnanci kliniky prcky rodičům ukazují alespoň prostřednictvím videohovorů, když to nejde osobně.

 

Na Ukrajině koronavirem onemocnělo bezmála 17 tisíc lidí, přes 450 jich nemoci podlehlo.

 

GALERIE: Děti na Ukrajině, které odnosily nahradni matky, čekají kvůli zavřeným hranicím na své rodiče

1
/
4
Zdroj: Profimedia
Děti na Ukrajině, které odnosily nahradni matky, čekají kvůli zavřeným hranicím na své rodiče - 1

 

 

TN.cz