vyšetřování policie

Najíždění autem a tasená pistole! Žena se po výhrůžkách obrátila na policii

Pistole
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Martin Klícha
Martin Klícha
Publikováno 30. 9. 2020
Téma:

S velmi vyhroceným jednáním se měla setkat žena z Jindřichova Hradce. Podezřelý jí měl opakovaně vyhrožovat, aby si šetřila na rakev. Později si na ni podle kriminalistů počíhal v autě, při cestě na zastávku na ni měl opakovaně najíždět a jen těsně brzdit, následně měl túrovat motor. Když podle výpovědi vytáhl zbraň, obrátila se žena na policii.

Vše mělo začít 28. září, podezřelý měl nejdříve ženě posílat vulgární SMS zprávy s tím, aby si šetřila na rakev. Ještě téhož dne si navíc podle policie počíhal na poškozenou před jejím domem, když se chystala do práce.

 

"Měl na ni čekat před vchodem do bytového domu v osobním vozidle, se kterým na poškozenou měl během cesty k zastávce MHD opětovně najíždět a přibližně pět centimetrů od ní vždy zabrzdit, což měl několikrát opakovat a přitom túrovat motor," přiblížila mluvčí policie Hana Millerová.

 

Tím ale incident neskončil. Muž měl vzít z auta černou plynovou pistoli, vyklonit se z okýnka a následně měl zamířit na poškozenou. To už se žena začala bát o svůj život a obrátila se na policii, která podezřelého ještě téhož dne zadržela.

 

 

"Policisté přečin nebezpečné vyhrožování i přečin výtržnictví řádně zadokumentovali. 29. září  si podezřelý muž převzal záznam o sdělení podezření. Nyní je jindřichohradeckými policisty trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení," doplnila Millerová.

TN.cz