Onemocnění COVID‑19

Nakazila se koronavirem dvakrát po sobě. Podruhé ji infekce málem zabila

Nemocnice
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Téma:

Američance Leslie Tanyanové (46) bylo dvakrát po sobě diagnostikováno onemocnění Covid-19. Byla hospitalizovaná na jednotce intenzivní péče a do smrti bude mít poškozené plíce.

Poprvé se nakazila v červnu letošního roku. Průběh nemoci byl tehdy velmi mírný a nakažená na sobě nepozorovala žádné příznaky nemoci. O několik týdnů později ale skončila na jednotce intenzivní péče. Forma onemocnění byla totiž mnohem závažnější. Leslie bojovala o svůj život, uvedl The Mirror.

 

Myslela si, že po prvním prodělání nemoci Covid-19 si její tělo vytvoří protilátky a bude imunní alespoň na několik měsíců. Tato domněnka převládá i mezi lidmi po celém světě. Lékaři ji prý podruhé ani nechtěli testovat, protože se domnívali, že už by se znovu nenakazila.

 

"Musíme jet do nemocnice, nemohu dýchat," říkala svému manželovi, když se nakazila podruhé. Po převozu do nemocnice byla hospitalizovaná na JIP. Tam strávila celé tři týdny. I když byla následně dvakrát negativně testována, musela přetrpět další měsíc v domově pro dlouhodobě nemocné, kde si dále léčila své poškozené plíce.

 

 

Leslie teď varuje lidi, aby nepovolovali a dodržovali opatření. I ti, kteří už koronavirus překonali. Lékaři ji prý řekli, že měla velké štěstí, a ne všichni by tuto situaci mohli zvládnout.
 

Počet případů nákazy koronavirem ve světě překročil 40 milionů. Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

mar TN.cz