Vysočina

Nákladní vlak rozdrtil u Pelhřimova auto. Řidička náraz nepřežila

Smrtelná nehoda na vlakovém přejezdu - 4
Zdroj: AKTU.cz
Ilustrační snímek.
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 5. 8. 2020
Téma:

Na železničním přejezdu Stojčín na Pelhřimovsku došlo ve středu krátce před půl devátou ráno k tragédii. Nákladní vlak tam smetl osobní auto. Žena, která seděla za volantem, neměla šanci náraz přežít. Trať i silnice jsou v místě nehody neprůjezdné.

Ke střetu došlo na železničním přejezdu v obci Prostý u Počátků. Žena v osobním autě měla podle prvotních informací vjet na koleje v době, kdy úsekem projížděl nákladní vlak. Ten vůz z tratě doslova smetl.

 

"Řidička ve vozidle cestovala sama. Při nehodě utrpěla velmi vážná zranění, kterým na místě podlehla. Na místě zasahují složky integrovaného záchranného systému," řekla TN.cz policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

 

"Krátce před půl devátou vyjížděli krajští záchranáři k nehodě na železničním přejezdu Stojčín na Pelhřimovsku. Řidička vozidla bohužel utrpěla zranění neslučitelná se životem a již nebylo možné ji zachránit," potvrdil mluvčí záchranářů kraje Vysočina Petr Janáček.

 

 

Podle všeho se nikdo další nezranil. "Zasahují profesionální hasiči z Kamenice nad Lipou a dobrovolní hasiči z Počátek a jednotka drážních hasičů z Brna. Na místě jsou i kriminalisté," popsala mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

 

Trať je v místě nehody po dobu vyšetřování neprůjezdná. Co přesně srážce předcházelo, zatím není jasné. Podle Drážní inspekce byl přejezd zabezpečený pouze výstražnými kříži.

TN.cz