Srážka vlaků

Nákladní vlak v Jihlavě narazil do lokomotivy, projel na červenou!

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč, Roman Dolejský
Publikováno 11. 8. 2020
Téma:

V úterý ráno se v Jihlavě srazil nákladní vlak s odstavenou lokomotivou. Na místě zasahovali drážní hasiči, na vyproštění vykolejených souprav musela být povolaná speciální technika. Trať ve směru na Brno byla zablokovaná, cestující museli v době uzavírky využít autobusy.

Drážní inspekce od rána vyšetřovala srážku nákladní vlaku s odstavenou lokomotivou v Jihlavě. Podle předběžných informací se mohlo jednat o lidskou chybu.

 

"K mimořádné události došlo v šest hodin ráno, kdy nákladní vlak projel návěst zakazující jízdu a následně se srazil s odstavenou lokomotivou," řekl TN.cz mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

 

"Jak nákladní souprava, tak odstavená lokomotiva by měly být vykolejeny. Incident se obešel bez zranění," doplnil. K vyproštění několikatunových souprav museli drážní hasiči povolat speciální techniku.

 

 

"V důsledku srážky byla odstavená lokomotiva posunuta o cca 94 metrů a obě lokomotivy vykolejily. Škoda na místě mimořádné události byla vyčíslena celkově na 7 300 000 Kč. Drážní inspekce šetří příčiny a okolnosti mimořádné události," uvedl k večeru Drápal.

Související témata:
TN.cz