Nepěkná statistika

České děti pijí alkohol a berou drogy. Náklady na léčbu rostou

Dítě pije alkohol
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Téma:

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) zveřejnila statistiku, která jistě nepotěší rodiče dospívajících dětí. Loni totiž stouply náklady na léčbu dětí, které měly problémy s alkoholem či drogami. Navíc nezletilých opilců a narkomanů oproti roku 2016 přibylo.

"Psychické problémy, které dětem a mládeži ve věku do 18 let způsobil alkohol a drogy, stály loni VZP více než 14,5 milionu korun. To je o 2,5 procenta více než v roce 2016," oznámil mluvčí největší zdravotní pojišťovny u nás Oldřich Tichý.

 

Narostl i počet dětských pacientů, kteří kvůli alkoholu či drogám skončili v péči lékařů - v roce 2016 jich bylo 1194, loni 1272, tedy o necelých sedm procent víc.

 

"Ve více než polovině případů, kdy loni děti a mládež skončili kvůli návykovým látkám v péči lékařů, byl příčinou problémů alkohol. Na dalších místech skončily marihuana a pervitin," upřesnil Tichý.

 

 

Ten zároveň upozornil, že vzhledem k brzkému startu letních prázdnin mají děti mnohem víc volného času, což může svádět k různým nebezpečným experimentům.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz