video to je frmol!

Vánoční šílenství: Kolik klientů za hodinu odbaví 1 pokladna? VIDEO

Téma:

Předvánoční nákupní šílenství je v plném proudu. Své o tom vědí zaměstnanci nákupních center i supermarketů. O tom, jak vypadá taková normální prosincová hodinka v životě pokladní, jsme se přesvědčili na vlastní oči!

Se skrytou kamerou jsme navštívili v odpolední špičce jeden z pražských supermarketů. Záměrně jsme vybrali frekventovaný čas a vytíženou prodejnu na pražském Andělu. Přesně 60 minut jsme sledovali provoz na jedné z pokladen. Kolik zákazníků je možné za jednu hodinu u kasy obsloužit?

 

Fronta u pokladny byla doslova nekonečná. V zástupu stálo neustále 5-10 lidí, pokladní nemá možnost vydechnout. Pokladna pípá, zboží se míhá na pokladním páse a prodavačka zvedá hlavu od pásu jen při placení zákazníka. Prostě žádná legrace!

 

 

A kolik zákazníků tedy za monitorovaných 60 minut prošlo sledovanou pokladnou? Z videa, které jsme pořídili, jsme jich napočítali 70, tedy každou minutu více než jeden zákazník. Vzhledem k tomu, že většina zákazníků nakupovala středně velký nákup, je to opravdu výkon!

 

Zajímalo nás, jak je to s přestávkami pro takto vytížené pracovníky. "Zaměstnavatel je povinen zaměstnanci poskytnout po 6 hodinách nepřetržité práce přestávku na jídlo a oddech v trvání přibližně 30 minut," sdělil nám právník Jan Černý. Co má ale dělat prodavačka, když si potřebuje odskočit na toaletu a má takto plnou pokladnu lidí? "Možnost odejít na toaletu by měla být samozřejmostí kdykoliv. Nemělo by to být ale zřetelně zneužíváno," vysvětluje Jan Černý.

TN.cz