výhodný nákup

Nákupní šílenství Black Friday začíná! Obchody řekly, kdy spustí obří slevy

Black Friday
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 15:26
1.11. 2019 15:18
Téma:

Největší nákupní svátek, tzv. Black Friday, se kvapem blíží. Letos vychází na 29. listopadu, nicméně některé obchody v Česku zákazníkům nabízí slevy dříve, a to i o několik týdnů. Už nyní tak v některých e-shopech můžete sehnat elektroniku či oblečení za zlomek původní ceny.

Čeští obchodníci převzali Black Friday od Spojených států, upravili si ho ale podle svého gusta. Zatímco za oceánem nákupní šílenství probíhá opravdu jen v daný den s extrémně velkými slevami, zákazníci v Česku ušetří sice méně, zato akce často začíná s předstihem a trvá déle.

 

Některé z nějvětších českých e-shopů nezahálely a slevovou akci Black Friday už spustily. "Začínáme! Slevy až 80 procent," oznámil internetový obchod Mall.cz. Už v pátek 1. listopadu se jeho stránky začaly hemžit různě velkými slevami, které končí úderem půlnoci.

 

Velkými slevami se rozhodl začátek listopadu oslavit i obchod se sportovním náčiním a oblečením Hervis Sports. "Black Friday je tady! Výprodej až -70 procent," lákal své zákazníky na akci už koncem října. Slevy se štítkem "Black Friday" mohou lidé najít už nyní i v e-shopu T.S.Bohemia, který se pyšní výprodejem až do výše 85 procent.

 

 

1. listopadu startuje Black Friday i v e-shopu s elektronikou CZC.cz, který plánuje akci opakovat každý týden. "Chceme uchovat původní myšlenku extrémních slev. Každý týden si tak na našem facebooku budete moci odhlasovat, který ze tří produktů nabídneme s naprosto šílenou slevou. Pro první pátek jsme zatím slevy vybrali sami. A rovnou čtyři," uvedl obchod na svých stránkách.

 

Některé další významné obchody se slevami ještě chvíli počkají. Spustit je ale rozhodně chtějí dříve než 29. listopadu. E-shop s parfémy a kosmetikou Notino nabízí celý týden slev od pondělí 25. listopadu do neděle 1. prosince. Levnější nábytek a bytové doplňky na Bonami seženete také o několik dní dříve. "Black Friday budeme mít o týden dříve, než je oficiální datum. Chystáme velkou kampaň," láká zákazníky mluvčí Bonami Karolína Šramlová.

 

Jeden z největších českých e-shopů Alza.cz plánuje spustit akci ještě o něco dříve, a to ve druhé polovině listopadu. "Bude to nejsilnější Black Friday v naší historii. Slevy se dotknou až půl milionu kusů výrobků," řekla redakci TN.cz mluvčí Alzy Patricie Šedivá. I obchod s elektronikou Datart chce akci spustit dříve. "V rámci ní nastavíme výrazné slevy na jednotlivé výrobky tak, aby byly pro zákazníky opravdu zajímavé," sdělila mluvčí Datartu Eva Kočicová.

 

 

Obchod s módou ZOOT své zákazníky překvapil akcí Black Friday už minulý týden.  Až do neděle nabízel oblečení se slevou až 80 procent. Hlavní událost však plánuje až na konec listopadu. "My budeme mít Black Friday klasicky 29. listopadu. A možná proběhne nezávisle ještě nějaká větší akce o něco dříve, jako tomu bylo minulý víkend," uvedl mluvčí obchodu Tomáš Holý.

 

Někteří obchodníci s Black Friday naopak vůbec nepočítají. Například IKEA se největšího světového nákupního šílenství účastnit nehodlá. "Naší strategií je nabízet zákazníkům po celý rok výrobky za nízké ceny, aby si je mohlo dovolit co nejvíce lidí. Proto na Černý pátek většinou nechystáme žádné speciální slevové akce. Pouze obchodní domy v Praze na Zličíně a Černém Mostě připravily společnou lokální nabídku zvýhodněných produktů," sdělila redakci TN.cz mluvčí IKEA Adriena Rambousková.

 

"Od 19. prosince však opět chystáme zahájení oblíbených výprodejů. Ty potrvají až do 8. ledna 2020," dodala Rambousková. I zákazníci švédského obchodního řetězce si tak mohou koncem listopadu pořídit bytové doplňky či nábytek za výhodné ceny.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz