vánoční nakupování

Nákupní šílenství nekončí, lidé stáli fronty i do obchodů

Téma:

V sobotu pokračoval předvánoční nákupní maraton. Lidé nakupovali kromě dárků také potraviny, protože většina obchodů bude mít přes svátky zavřeno. A tak se lidé tísnili v nákupních centrech a kupovali vše, co jim přišlo pod ruku. Parkoviště se tak na většině míst v republice zaplnila už v dopoledních hodinách.

Ještě ráno to na parkovištích u obchodních center vypadalo na klidný den. Situace se ale během pár desítek minut změnila a začalo nákupní šílenství.

 

Obchodní centrum na pražském Zličíně bylo ráno téměř prázdné, ale během dne se začalo zaplňovat lidmi nakupujícími vánoční dárky na poslední chvíli. A nejen to, zaměřili se i na jídlo a jiné pochutiny.

 

Zaplněná centra pro mnohé znamenala vystát i dlouhé fronty u kas a někdy i u vstupu do obchodu. "Dneska den před tím štědrovečerním večerem tu je opravdu narváno, máme fronty," potvrdil prodejce ryb.

 

Vybírání dárku samo o sobě je dost náročné, natož když se lidé musí prodírat plnými obchody. A plno během dne bylo i na parkovištích. Lidé v některých případech museli hledat volná místa dlouhé minuty.

 

 

Ve Zlíně byla parkoviště nákupních center zaplněna krátce po jejich otevření. Podobná situace byla například i v Českých Budějovicích. Naopak prázdno bylo před místy, kde se prodávají vánoční stromky. Podle prodejců ho většina lidí už má doma. Ty, které se nestihly prodat, prý zítra poputují do ZOO, kde skončí jako potrava pro zvířata.

 

Prodejci tvrdí, že ten největší nákupní shon už máme za sebou. Zítra by se do obchodů mohli vydat jen poslední opozdilci pro zásoby. Některé obchody totiž budou během svátků zavřené.
 

Klára Pospíšilová / klma TN.cz