VAROVÁNÍ před vánoci

Nakupujete přes e-shopy? Těmto se obloukem vyhněte, varuje ČOI

E-shop
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto.
Téma:

Chcete koupit svým bližním na svátky něco pěkného? Dávejte si pozor, ze kterých webových stránek objednáváte! Česká obchodní inspekce (ČOI) neustále aktualizuje seznam rizikových e-shopů, které vás mohou připravit o peníze.

Blíží se Vánoce a mnoho Čechů by rádo obdarovalo své blízké, zároveň se ale nechtějí mačkat v přeplněných nákupních střediscích. Velmi oblíbené jsou nejrůznější e-shopy, které se však mohou stát prostředkem pro vychytralce, kteří se chtějí nezákonně obohatit.  

 

ČOI průběžně obnovuje seznam rizikových webů. Vybrané e-shopy považuje inspekce za nebezpečné především kvůli nedodržování zákonných povinností a obtížné vymahatelnosti spotřebitelských práv. “Tyto obchody mají často neznámé provozovatele, nebo jejich provozovatelé sídlí ve státech mimo EU. Doporučujeme spotřebitelům, aby nákup na e-shopu, který neznají, vždy dobře zvážili,“ varuje ČOI na svých stránkách.

 


V seznamu ČOI přibývá jeden rizikový e-shop denně, na jejich soupis se můžete podívat níže. Seznam ale nezahrnuje všechny rizikové stránky, pouze ty, které ČOI odhalila.

 

 

Podrobnější informace o jednotlivých rizikových e-shopech najdete zde.

 

Policisté varují před podvodnými prodejci a e-shopy. Podívejte se na reportáž TV Nova z října: 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nakupujete na internetu? Pak byste si měli dát velký POZOR! Tohle se může stát i vám

Mladík si na internetu objednal kalhoty a sluneční brýle. To, co mu přišlo, se stalo na Twitteru hitem!

rod TN.cz