Zledovatělé silnice

Auto na ledu nedobrzdilo a srazilo 3leté dítě! Náledí dělá problémy i chodcům

David Pik
David Pik
Aktualizováno 20:37
9.2. 2021 17:22
Téma:

Nemocnice na řadě míst republiky jsou v těchto dnech pod ještě větším náporem než jindy. Kromě pacientů s koronavirem se totiž potýkají s extrémním nárůstem počtu lidí, kteří se zranili na zledovatělých chodnících a silnicích.

Zlomené a vykloubené ruce a nohy, pohmožděniny a naraženiny. Zledovatělé chodníky jsou v posledních třech dnech pořádná past pro chodce. A klouže to nejen na chodnících. V úterý ráno v Jihlavě přecházela maminka s dítětem silnici. Projíždějící auto nestačilo na zledovatělé vozovce dobrzdit a tříletého chlapečka srazilo.

 

Nehoda se stala v jihlavské okrajové části Hruškovy Dvory , zraněné dítě skončilo v nemocnici. "S lehkým zraněním jsme ho transportovali na urgentní příjem jihlavské nemocnice," popsal mluvčí krajských záchranářů Petr Janáček.

 

 

Úrazové ambulance jsou plné. Na ošetření čekají desítky lidí. "Za pondělí naši zdravotníci ošetřili asi 80 pacientů po pádu na ledu. Jednalo se o lehčí zranění. V úterý od rána evidujeme další případy," popsala TV Nova Monika Zachrlová, mluvčí Nemocnice Jihlava.

 

"Vyvíjíme maximální úsilí, abychom zmírnili následky zimy, bohužel ta situace složitá," popsal Martin Málek, mluvčí Služby města Jihlavy. Chodci si stěžují, že led mnohdy pod sněhem vůbec není vidět.

Související témata:
kvo TN.cz