Bylo tam několik měsíců

Nález těla v nádrži: Policisté už ví, čí tělo v Trnávce objevili

Téma:

Policisté už ví, čí tělo našla kolemjdoucí v sobotu 1. dubna v nádrži Trnávka na Pelhřimovsku. Mrtvým byl pětačtyřicetiletý farář z Humpolce Marek Marcel Šavel. Pohřešovaný byl od začátku listopadu. Jeho auto i osobní věci se u nádrže našly už na podzim.

Farníci pohřešovali faráře z Humpolce od začátku listopadu. Zmizení oblíbeného kněze, který měl na starosti celou humpoleckou farnost, bylo velkou záhadou. Poslední stopa vedla právě k vodní nádrži Trnávka, u které se našlo jeho auto i osobní věci.

 

"Vzhledem k tomu, že kriminalisté měli důvodné podezření, že muž utonul, byla opakovaně prohledávaná vodní hladina nádrže a v okolí vodní nádrže probíhaly pátrací akce. Pátrání však bylo neúspěšné. Tělo neznámého člověka spatřila na vodní hladině v sobotu 1. dubna žena, která věc oznámila na tísňovou linku 158," uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

Na místo okamžitě vyrazili policisté i policejní potápěči. "Po vyproštění těla, které bylo ve značném stádiu rozkladu, nebylo možné stanovit jeho totožnost. Případ si k dalšímu šetření převzali kriminalisté. K objasnění přesné příčiny úmrtí a pravděpodobné doby úmrtí byla nařízena soudní pitva a pro zjištění totožnosti byly provedeny další potřebné expertízy," vysvětlila Čírtková.

 

 

Testy DNA potvrdily, že tělo skutečně patřilo pohřešovanému faráři. Testy DNA vyloučily, že by kněze někdo zavraždil. Proč kněz zmizel a utonul ve vodní nádrži je stále záhadou. Věřící si myslí, že měl finanční nebo osobní problémy a kvůli nim mohl spáchat sebevraždu.

 

vbo TN.cz