Zavedená opatření

Namátkové kontroly v Německu cílí na Pražany. Hrozí jim vysoké pokuty

Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 10. 9. 2020
Téma:

Německo ve středu zařadilo hlavní město Česka mezi rizikové oblasti kvůli zhoršující se epidemiologické situaci. Pražané musí dodržovat zavedená nařízení. V zemi proto probíhají namátkové policejní kontroly a v případě nedodržení restrikcí hrozí cestujícím z Prahy vysoké pokuty.

Lidi z Prahy, kteří se chystají cestovat do Německa, čeká pro příjezdu čtrnáct dnů v karanténě, nebo se musí prokázat negativním testem, který nesmí být starší než 48 hodin před příjezdem do země. Německo akceptuje výsledky testů pořízených v Česku.


"Doporučujeme všem držitelům negativního testu, aby jej po dobu 14 dnů uchovali při případné kontrole,“ nabádá ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

 


V celém vnitrozemí proto policisté provádí namátkové kontroly. "Cestovatelům z Prahy hrozí vysoké pokuty za porušení jednotlivých zemských karanténních nařízení,“ stojí na webu ministerstva zahraničních věcí.


Podle zjištění redakce TN.cz však Pražané mohou přes Německo do okolních států projíždět. "Mám informace, že tranzit povolený je,“ tvrdí Mariana Wernerová z odboru komunikace Ministerstva zahraničních věcí České republiky.

 

Úřad však doporučuje lidem při cestování přes Německo mít u sebe například doklad o ubytování v jiné zemi, nebo jiný důkaz toho, že naším sousedním státem skutečně jen projíždí.


Opatření se však netýká lidí z ostatních oblastí Česka. Hranice s Německem zůstávají i nadále otevřené. "Přísnější restrikce se týkají pouze Prahy,“ doplnil Petříček.

 

Prahu považují ostatní státy za rizikovou. Více se dozvíte v následující reportáži: 

 

TN.cz