Doprava

Čelní srážka po smyku, auto na hraně řeky! Ledovka hrozí i v dalších dnech

Petr Zapletal
Petr Zapletal
Aktualizováno 20:09
22.2. 2021 12:45
Téma:

Námraza a mrznoucí mlhy v pondělí na mnoha místech potrápily řidiče. Častěji než obvykle se ráno bouralo ve Zlínském kraji. Nehody si naštěstí nevyžádaly vážná zranění.

Mladý řidič červeného osobáku značky Peugeot projížděl obcí Veselá poblíž Slušovic, v mírném kopci šlápl na brzdu a na zledovatělé silnici okamžitě dostal smyk. Srážce s protijedoucím autem nemohl zabránit. Ve Zlíně zase moc nechybělo k tomu, aby řidička auta skončila v korytě Dřevnice. Naštěstí se auto zabořilo do břehu promáčeného po oblevě.

 

Řidiči bourali i na Kroměřížsku. Odtahovka spěchala po šesté třeba k Tetěticícm. "Na těchto nehodách ráno se podílelo nepříznivé počasí, především zledovatělé silnice," uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková.

 

 

Ranní mlha namrzla na stromech v Kroměříži. Romantický pohled to byl ale jen z okna, silnice tam totiž pokryla ledovka. A meteorologové varují, že nebezpečné budou silnice i v dalších dnech.

 

Teploty v noci budou většinou lehce pod nulou, za to přes den se vyšplhají až k sedmnácti stupňům. Na konci února až o patnáct stupňů víc, než je dlouhodobý průměr.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

jh TN.cz