tvorba ledovky

Námraza komplikovala dopravu. Hasiči vyjížděli k několika nehodám

Nehoda ve Středočeském kraji
Zdroj: HZS Středočeského kraje
Řidič havaroval nejspíš kvůli namrzlé vozovce
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 13.1. 2020 10:28
Téma:

Na dálnici D7 ve směru na Prahu se stala kolem šesté hodiny ranní nehoda tří automobilů. K dalším dvěma vyjížděli hasiči i na Kladensku. Dopravu zde komplikuje namrzlá silnice. Problémy mají řidiči také v Libereckém nebo Jihočeském kraji.

"Zasahujeme na dálnici D7 km 17 směr Praha u dopravní nehody tří automobilů. Na místě je jedna zraněná osoba," informovali hasiči Středočeského kraje na svém twitteru.

 

Další nehoda se stala o čtyři kilometry dál. "V místech je namrzlá vozovka. Je povoláno Středisko správy a údržby dálnic," doplnili hasiči. Jejich kolegové z Kladna vyjížděli zase k nehodě na silnici z Kyšic na Braškov a také v Kladně. I zde jsou silnice namrzlé. 

 

Podívejte se na dnešní předpověď počasí:

 

"Z Kyšic na Braškov jde o nehodu osobního automobilu, který sjel do příkopu. Nehoda se obešla bez zranění," uvedli hasiči. Problémy jsou také na Kolínsku. K nehodě vyjížděli hasiči k obci Zásmuky, kde skončilo auto v příkopu. 

 

Kvůli dvěma nehodám na dálnici D10 mají problémy také linky 346 a 379 Pražské integrované dopravy v úseku Horní Počernice - Svémyslice. Spoje mohou nabírat zpoždění až 30 minut. Omezení platí i pro neintegrované linky od Mladé Boleslavi. 

 

 

Na silnici z Barchovic na Horní Kruty havarovalo osobní auto do stromu. "Zraněná osoba je v péči ZZS. Hasiči provedli protipožární opatření. Opět v místě namrzlá vozovka," dodali hasiči. 

 

Námraza na silnici hrozí také v Jihočeském kraji. V okrese České Budějovice na sinici II. a III. třídy může vzniknout ledovka kvůli dešti. Sjízdná se zvýšenou opatrností je také dálnice D1 mezi 94. - 141,5. km. Dopravu komplikuje i mlha. Podobně je na tom také Liberecký kraj, především silnice II. a III. třídy v okrese Liberec. 

 

V Ústeckém kraji hasiči zasahovali u nehody u obce Hlinná v okrese Litoměřice. "Auto leželo na střeše v příkopu. Hasiči zachytávali unikající olej a do příjezdu policie ČR řídili dopravu. Na místo byla povolána Správa a údržba silnic, aby posypala namrzlou vozovku," informoval mluvčí hasičů Lukáš Marvan. 

TN.cz