pokus o vraždu

Napadená žena se nehýbala, to jí možná zachránilo život

Vyšetřování vraždy
Zdroj: TN.cz
Téma:

Policisté zahájili trestní stíhání s mužem ze Sokolovska, který měl napadnout svoji spolubydlící. V případě prokázání viny hrozí muži za vraždu ve stadiu pokusu dlouhý pobyt za mřížemi.

Kriminalisté z Karlovarského kraje zahájili trestní stíhání s šestapadesátiletým mužem ze Sokolovska, který měl pod vlivem alkoholu o víkendu brutálně napadnout třiačtyřicetiletou ženu. Muž byl obviněn z vraždy ve stádiu pokusu, hrozí mu tak dlouhý trest.

 

Podezřelý se ženou bydlel ve společném bytě v menší obci na Sokolovsku, sobotnímu útoku mělo předcházet popíjení alkoholu. Odpoledne mezi nimi ale podle policistů mělo dojít k hádce, při které měl muž ženu fyzicky napadnout.

 

"Obviněný ji měl několikrát udeřit do oblasti obličeje a svého agresivního chování měl zanechat až ve chvíli, kdy se ležící žena přestala hýbat. Po útoku měl muž zavolat záchrannou službu, která zraněnou ženu převezla ve velmi vážném stavu do sokolovské nemocnice," řekl mluvčí policie Jakub Kopřiva.

 

 

Ve večerních hodinách pak muže zadržela policie. Vrchní komisař podal státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného do vazby, soudce ale návrhy neshledal jako dostatečné a vyšetřování tak bude probíhat na svobodě. "V případě prokázání viny hrozí muž trest odnětí svobody až na 18 let," dodal Kopřiva.

TN.cz