rusko proti turecku

NAPĚTÍ ROSTE: Ruská válečná loď varovně střílela na tureckou

Lodě v Rusku
Zdroj: Profimedia
Lodě v Rusku
Téma:

Ruskou válečnou fregatu Smětlivyj ohrožovalo v Egejském moři turecké plavidlo. Rusové proto vypálili několik varovných výstřelů, protože údajně hrozila kolize.

Ruské námořnictvo informovalo, že k incidnetu došlo v neděli 22 kilometrů od řeckého ostrova Limnos v Egejském moři. Ruskou válečnou fregatu Smětlivyj ohrožoval turecký člun, který nereagoval na rádiové výzvy k vyklizení prostoru.

 

Podle Rusů hrozila kolize. Turecký člun se dal na ústup až poté, co válečná loď spustila varovnou palbu, uvedl server BBC.

 

 

Podle dostupných informací šlo o turecký rybářský člun. Rusové ho identifikovali asi jeden kilometr před sebou.Turci údajně nereagovali na radiový kontakt ani na světelnou výstrahu. Ve chvíli, kdy se lodi přiblížily půl kilometru, spustili Rusové střelbu, načež turecké pravidlo změnilo kurz," uvedlo podle BBC ruské ministerstvo obrany.

 

Incident v Moskvě musel vysvětlovat turecký atašé, kterého si pozval náměstek ruského ministra obrany Anatolij Antonov.

 

Napětí mezi Tureckem a Ruskem trvá od konce listopadu, kdy turecké stíhačky F-16 u hranic se Sýrií sestřelily ruský bojový letoun SU-24. Členové posádky se katapultovali. Pilota zabili syrští povstalci, proti kterým ruská armáda na straně bojuje. Navigátora se podařilo osvobodit.

 

NEPŘHLÉDNĚTE:

Tento malý chlapec je další obětí ISIS! Žije, ale teroristé mu provedli něco šíleného

Děsivá proroctví Baby Vangy se naplňují. Co čeká svět v roce 2016?

TN.cz