češi, děkujeme

Nápisy na billboardech vyděsily lidi. Konečně se ví, co znamenají!

Arabské nápisy na billboardech
Zdroj: Člověk v tísni
Prostřednictvím nápisů děkovali cizinci Čechům
Téma:

Velkou pozornost vzbudily v posledních dnech billboardy s nápisy v cizích jazycích. A některé lidi i hodně vyděsily. Ukázalo se ale, že jde o dobrou věc a za vším stojí organizace Člověk v tísni.

Obrovské bílé billboardy s nápisy v arabštině, perštině, barmštině či ukrajinštině se objevily v Praze, Brně a Ostravě začátkem listopadu. Redakci TN.cz se ozvala žena, kterou cizojazyčné nápisy vyděsily, jiní rovnou volali na policii. Vše ale proběhlo v souladu se zákonem.

 

Až po několika dnech se ukázalo, že za akcí stojí organizace Člověk v tísni, která pomáhá potřebným lidem v různých zemích světa. Pomocí billboardů chtěli poděkovat všem, kteří se na pomoci finančně podílejí.

 

"Dali jsme hlas lidem, kterým pomáháme přímo v zemích, kde žijí. Nikdy by tisícovkám pravidelných dárců z České republiky nemohli poděkovat za pomoc osobně, proto dostali tuto příležitost," vysvětlil Člověk v tísni.

 

Kromě osobního vzkazu napsali v rodném jazyce zprávu: "Češi, děkujeme." A právě toto heslo se objevilo na billboardech.

 

 

Příběhy těch, kterým organizace pomohla

Thet Maw z Barmy poděkoval za to, že se díky školením Člověka v tísni může zapojit do boje proti týrání a zneužívání dětí. Giorgi Giorgazde z Gruzie může díky organizaci vyrábět vlastní víno a postarat se o rodinu.

 

 

Učitel Mohammad Farhad z Afghánistánu chtěl prostřednictvím kampaně poděkovat za to, že může díky školením vyučovat podle nejmodernějších výukových metod a má k dispozici veškeré potřebné vybavení. Za pomoc při opravě školky, která byla zničena během války, děkoval i syrský učitel Hamdan Shiekh Mohamad.

 

Rudolfovi Aristovi z Ukrajiny pomohl Člověk v tísni opravit dům poničený granáty. Turunge Misebové z Etiopie postavili díky finanční pomoci před domem kohoutek, ze kterého teče pitná voda. Betonovou nádrž na vodu dostala i Khun Srey Moaová z Kambodži.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

POTUPA: Helena Vondráčková vzteky bez sebe! Billboard, který ji drtivě ponížil, koluje internetem

mom TN.cz