dvě nehody

Muže skolila při řízení nevolnost. Srazil ženu, pak sám zemřel

Řidič narazil do stromu na protilehlé straně silnice
Zdroj: TN.cz
Ilustrační foto
Téma:

Ke dvěma nehodám způsobených jedním řidičem vyjížděli policisté a záchranáři v Moravskoslezském kraji. Za volantem seděl jednaosmdesátiletý muž, kterého se však lékařům nepodařilo zachránit. Příčinou nehod mohl být jeho zdravotní stav.

První nehoda se stala v pondělí asi deset minut před devátou ráno ve Štramberku. "Řidič vozidla Fiat měl z neznámých příčin přejet na levou krajnici vozovky, kde došlo ke střetu s chodkyní, vlivem čehož tato utrpěla zranění s nutností ošetření v nemocnici. Řidič z místa nehody dál pokračoval v jízdě," popsal mluvčí policie Petr Směták.


Druhá nehoda následovala jen o několik minut později. Řidič pokračoval v jízdě Štramberkem, sjel ale ze silnice a narazil do stromu. "Muž, který v automobilu cestoval, nejevil po vyproštění žádné známky života. Snaha obnovit krevní oběh pacienta však byla marná a lékař musel konstatovat jeho smrt," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

 


Policisté okolnosti nehod vyšetřují. "Okolnosti události nasvědčují možnosti, že u řidiče vozidla mohlo dojít k náhlé zdravotní indispozici, způsobení dopravní nehody a následnému selhání základních životních funkcí," doplnil Humpl. Více však ukážou výsledky soudní pitvy.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Máte problémy se zrakem? Můžete být nebezpečný řidič!
Po třech hodinách řízení chybujeme jako opilí

rod TN.cz