diskuzní pořad

Na prezidenta se cítím ještě mladý, řekl Klaus mladší v pořadu Napřímo

Bára Divišová
Bára Divišová, Jan Pánik
Aktualizováno 20:37
6.11. 2019 18:34
Téma:

Středeční stávka učitelů a financování českého školství. To bylo tématem pořadu Napřímo vysílaném na webu TN.cz. Hostem Báry Divišové byl poslanec a předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší. Řeč přišla také na daňový balíček a kandidaturu na prezidenta.

Hostem středečního pořadu Napřímo byl tentokrát předseda nově vzniklého politického hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší, který se v úvodu rozhovoru pustil do ministra školství Roberta Plagy (ANO). 

 

"Ministr vypadá poslední dva roky lehce ospale, odboráři ho tak trochu nabudili. Jediný efekt stávky tak je, že se ministr probral," prohlásil Klaus mladší. Ten zároveň dodal, že odboráři jsou už pětadvacet let spjati se sociálními demokraty. "Když vládne ČSSD, je klid. Pokud vládne někdo jiný, je stávková pohotovost," prozradil svůj názor na středeční stávku. 

 

Ředitele gymnázia by za současné situace dělat nechtěl. "Za těchto podmínek a strašné byrokracie, inkluze a politických blbostí, bych ředitele školy dneska odmítl. Lidé, kteří to dělají a drží školství v chodu, mají můj hluboký obdiv," odpověděl. 

 

 

 

Moderátorka pořadu Bára Divišová s Václavem Klausem ml. probrala také daňový balíček, o který se ve středu dopoledne vedly ve Sněmovně boje. Diskuze byla také kolem nově založeného hnutí Trikolóra. Na závěr přišla řeč na prezidentské volby. Na hlavu státu by dle svých slov Klaus ml. kandidovat nechtěl. "Cítím se ještě mladý," dodal.

 

Podívejte se na reportáž z večerních Televizních novin:

TN.cz