Diskuzní pořad

Šéf Pirátů Bartoš hostem Napřímo: Do vlády určitě nepůjdeme

V těchto dnech se rozhoduje o osudu koaliční vlády Andreje Babiše. Bez ohledu na výsledek jednání chce ale šéf opozičních Pirátů Ivan Bartoš mluvit o vládní krizi s prezidentem Milošem Zemanem. O vládní krizi promluvil Bartoš i v pořadu Napřímo.

Prezident Miloš Zeman odmítá vyhovět sociálním demokratům a vyměnit Antonína Staňka za Michala Šmardu na postu ministra kultury. Ani přímluva premiéra Andreje Babiše zatím nepomáhá a vláda tak balancuje na hraně. O tom i dalších tématech ve čtvrtek debatovali předseda Pirátů Ivan Bartoš s moderátorem Jaroslavem Brousilem v pořadu Napřímo.


"Ono to asi není nastavení uvnitř vlády, ale je to skutečně konflikt mezi prezidentem a premiérem," prohlásil Bartoš.


Spekulace Andreje Babiše o předčasných volbách v případě pádu vlády jsou podle předsedy Pirátů absurdní. Sněmovna by v takovém případě musela být rozpuštěna 120 hlasy poslanců, což Bartoš nepovažuje za reálné.

 

 

"Výměny ve vládě Andreje Babiše na postech ministrů nejsou nic neobvyklého, neobvyklou situaci z toho udělal právě pan prezident, protože odmítl panu Babišovi vyhovět," řekl Bartoš.

 

I kdyby vláda padla a nová měla být bez Babiše v čele, Piráti o vládní angažmá již nestojí. Daří se jim prý prosazovat svůj program i jako opoziční straně. Zatímco tedy dříve o účasti ve vládě uvažovali, nyní už říkají striktně ne.

 

Na sestřih toho nejzajímavějšího se můžete podívat v Televizních novinách dnes o půl osmé večer.

 

Celý pořad Napřímo s Ivanem Bartošem sledujte zde:


 

Jaroslav Brousil, rod TN.cz