letní speciál

Šéf Pirátů se chystá na výlet leda do porodnice a bojí se o své hračky

Bára Divišová
Bára Divišová
5.7. 2020 17:30
Téma:

Letní speciál pořadu Napřímo se zaměřil na předsedy poslaneckých stran, jejich koníčky a volný čas. Nedělní seriál jsme otevřeli předsedou Pirátů, Ivanem Bartošem. Ten se těší na nový přírůstek do rodiny. Pohlaví miminka zatím neprozradil.

Na dovolenou se Ivan Bartoš s manželkou nikam nechystá - na výlet pojede maximálně do porodnice. Během prázdnin očekává narození prvního potomka. Porodu se prý předseda Pirátů neobává tolik, jako toho, žé mu dítě bude brát hračky.

 

Šéf Pirátů přiznal, že velmi rád čte. Vedle postele má štost rozečtených knih, na které má denně dle svých slov pouze půl hodiny. Je také velkým fanouškem karetní hry Magic: The Gathering. Hraní na harmoniku nechává na pirátské kampaně.

 

 

Popsal, jak u nich s manželkou probíhá příprava na svátky - vzkazy Ježíškovi si navzájem píší na ledničku. Naposledy žena Bartoše potěšila stolní hrou Necromunda. Zrada spočívala v tom, že si herní figurky musel napřed sám sestavit. Je také fanouškem sportu.

 

"Má to výrazný vliv na kvalitu práce i bystrou mysl," tvrdí. Léto zřejmě stráví na pirátských kampaních. O očekávaném přírůstku do rodiny se příliš rozpovídat nechtěl. Jestli jeho žena čeká holčičku nebo kluka, neprozradil.

 

 

"Byl jsem překvapený, kolik různých pověr se váže k příchodu dítěte," přiznal Bartoš. Hračky pro miminko už mají připravené, šéf Pirátů má ale obavy, že mu jeho potomek bude brát ty jeho. S manželkou se po porodu bude prý snažit být co nejvíc.

 

"Pro naše děti je nejdůležitější, aby je okolnosti netlačily do života, ve kterém by neměly svobodu volby. Od toho se odvíjí politika, kterou chci reprezentovat," svěřil se Bartoš s tím, že vysokou školu pro svého potomka vybírat nebude, nechá to raději na něm.

 

 

Se startem nové pirátské kampaně je dle svých slov spokojený. "Děláme kontaktní kampaň a doufáme, že nám do toho nevletí další vlna Covidu," řekl předseda strany Pirátů.

 

Kampaň vnímá jako příležitost k setkávání s těmi kolegy, které běžně nevídá. Slavný vězeňský autobus z volební kampaně z roku 2017 svou cestu prý zakončil ve šrotu.

 

 

S předvolební kampaní bude Pirátům pomáhat Svatopluk Bartík, bývalý poradce bývalého premiéra Bohuslava Sobotky. O prezidentu Zemanovi před časem prohlásil, že má rakovinu. To se ukázalo jako lež.

 

"Doufám, že Jihomoravský kraj vybral správně a že bude pro kampaň přínosem," řekl Bartoš.

kvo TN.cz