ANKETA NAPŘÍMO

Babiš: S Maláčovou nikdo nevychází dobře. Je složitá a ambiciózní

Bára Divišová
Bára Divišová, Štěpán Hrubý
31.5. 2020 11:22
Téma:

Hostem nedělního Napřímo byl premiér Andrej Babiš (ANO). V rozhovoru zazněly otázky na aktuální témata, jakými jsou rozepře s koaličním partnerem, budoucnost energetiky v Česku nebo kauza ohledně trestního oznámení na středočeskou zdravotnici.

Rozhovor v nedělním pořadu Napřímo s Bárou Divišovou, kde byl hostem premiér Babiš, zamířil v první řadě na spolupráci ANO se sociálními demokraty pod vedením Jana Hamáčka. "To, co tam předvádějí jeho kolegové, je nešťastné. Je tam plno lidí, kteří se chtějí zviditelňovat," řekl Babiš ohledně neshody s koaličním partnerem.


Výtky má hlavně vůči ministryni práce a sociálních věcí Janě Maláčové (ČSSD). "S Maláčovou nikdo z našich ministrů nevychází nikdo dobře. Paní ministryně je složitá a ambiciózní. Jsme v kolektivu, měli bychom být kolegiální a nemyslet jen na sebe a na kariérní cíle," popsal.

 

 

Velkou vlnu nevole vzbudil vládní návrh, aby se na finanční pomoci lidem zasaženým koronakrizí podílely obce a kraje. Babiš návrh bránil. "My ty peníze vrátíme obcím v dotacích. Místo 70 procent to budou 90procentní dotace," slíbil Babiš.

Anketa

Měl ČEZ zůstat zcela ve vlastnictví státu?

Hlasovalo 918 lidí.

Podle Babiše měl ČEZ zůstat zcela státní, nikdy se neměla zahájit privatizace. "Minoritní akcionář chce, abychom platili co nejvíc elektřinu, my chceme, aby lidi platili co nejméně. A když jim půjčíme za dvě procenta, bude elektřina levná. Můžeme se dostat na cenu kolem 50 až 60 eur za megawatthodinu," vyložil svůj náhled na věc.

 

Tématem bylo i nedávné podání trestního oznámení v kauze ochranných pomůcek ve Středočeském kraji pod vedením Babišovy stranické kolegyně Jaroslavy Pokorné Jermanové. Trestní oznámení totiž směřuje také na záchranářku, která na nedostatek pomůcek upozornila.

 

 

"Ta záležitost se záchranáři, nechápu, proč to tak řeší, jí někdo blbě radí. Poškozuje to hnutí, mě to mrzí a říkal jsem hejtmance, ať to takhle neřeší. Není dobré jít na to trestním oznámením, které nic nevyřeší, bude to akorát pořád na talíři," zhodnotil Babiš.

 

Všechny díly pořadu NAPŘÍMO si můžete přehrát zde.
 

TN.cz