letní speciál

Napřímo Speciál: Jak tráví Babiš léto a kdo vyrušuje na jednání vlády?

Téma:

Hostem pořadu Napřímo byl v neděli premiér Andrej Babiš. V Letním speciálu se nemluvilo o politice, ale spíše o prázdninových tématech a vztazích mezi politiky.

Jak tráví premiér Andrej Babiš (ANO) letní měsíce, kam se chystá na dovolenou a kde si dobíjí baterky? I o tom byla řeč v Letním speciálu Napřímo s Bárou Divišovou.

 

Babiš poprvé ve svém životě navštívil lázně. Kvůli hektickému životu jej začalo zlobit zdraví. "Já jsem měl sebe vždy na posledním místě. Teď se to tělo ozvalo, dost tvrdě, tak si jsem si řek, makáš, plno lidí ti nadává, tak by ses mohl starat i o sebe, protože člověk nikdy neví, jak dlouho tady ještě bude," vysvětlil.

 

 

Využil toho, že jej pracovní povinnosti zavály do Třeboně na prodloužený víkend. "Přijel jsem propagovat tuzemský cestovní ruch, abych řekl všem, že naše země je úžasná a krásná. Jsem poprvé v životě v lázních. A je to super, poprvé jsem měl rašelinovou koupel, no fantastický, dnes jdu ještě na lymfomasáž, užívám si to," pochvaluje si premiér.
 

Při rozhovoru se stočila řeč i na kolegy ve vládě. "Paní Benešová je taková free, Plaga nejvíc vyrušuje, paní Maláčová je taková ambiciózní," zhodnotil Babiš. Ministr školství Robert Plaga (ANO) prý nejvíce vyrušuje tím, že během zasedání vlády chodí za ostatními ministry.

 

Babiš popsal také lekce češtiny, které bere. Jazyk mu stále dělá potíže. "Já jsem slovensky zapomněl. Už neumím ani pořádně česky, ani slovensky. Zas to umím dobře francouzsky a anglicky, mluvím rusky," předvedl své jazykové dovednosti.

 

 

"Paní Postlerová na mě stále křičí, s ní jsem trénoval i projevy. Máme text, já ho čtu, ona mě opravuje," objasnil, jak se snaží zlepšit v češtině.


V prvním prázdninovém dílu byl hostem šéf Pirátů Ivan Bartoš. Na celý díl se můžete podívat zde.


Podívejte se na upoutávku speciálu Napřímo s Andrejem Babišem:

 

rod TN.cz