Bilance roku

V celosvětovém zátahu na pedofily uvízli i Češi. Svět zločinu v roce 2019

Zločiny ve světě v roce 2019
Zdroj: Profimedia
Petr Zelený
Petr Zelený
22.12. 2019 11:07
Téma:

Ani letos zločinci nezaháleli. Nečinili se jen v Česku, ale i ve zbytku světa. A policistům se několikrát také podařilo kriminálníkům zasadit zdrcující rány. Pojďte si s námi připomenout ty největší kriminální události a kauzy roku 2019.

1. Narkobaron zvaný Prcek stráví zbytek života ve vězení

 

Když americký soud v únoru rozhodl, že mexický narkobaron, šéf kartelu Sinaloa Joaquín "Prcek" Guzmán je vinný ve všech deseti bodech obžaloby, tak se zločinec smál a ze soudní síně odcházel v dobré náladě.

 

Úsměv mu na tváři zamrzl v červenci, kdy padl rozsudek a Prcek zjistil, že zbytek života stráví v útulné vězeňské cele. Odsouzený byl mimo jiné za obchody s drogami či praní špinavých peněz.

 

2. Teroristické útoky na Novém Zélandu a Srí Lance

 

V půlce března Australan Brenton Tarrant živě na facebooku vysílal svoje krvavé řádění v mešitách v novozélandském městě Christchurch. Při útoku zahynulo na pět desítek lidí.

 

O měsíc později, na Velikonoce, zasáhla série sebevražedných bombových atentátů ostrov Srí Lanku. Zemřely stovky lidí. Později se objevila informace, že masakr na Srí Lance byl odvetou právě za střelbu v Christchurchi.

 

3. Krvavé střelby ve Virginia Beach a na předměstí Chicaga

 

Tyto dva případy spojuje to, že zbraň třímali v ruce lidé, kteří s ní přišli do práce. Ten na předměstí Chicaga ji namířil na bývalé kolegy. Zabil pět lidí, při přestřelce s policií zemřel i on.

 

Ještě tragičtější bilanci měla střelba ve Virginia Beach poslední květnový den. Nespokojený městský zaměstnanec začal v práci pálit kolem sebe a zavraždil 12 lidí. I jeho zastřelili přivolaní policisté.

 

4. Lodní tragédie v Maďarsku

 I když je potopení výletní lodi Mořská panna v Budapešti především tragédií, má incident, při kterém zahynulo skoro třicet korejských turistů, i kriminální rozměr.

Na konci listopadu obžaloval státní zástupce ukrajinského kapitána z druhé lodi, který měl srážku zavinit, z ohrožení lodní dopravy a neposkytnutí pomoci. Hrozí mu až devítileté vězení.

5. Rozbití obřího "tržiště" s dětským pornem

Americké a korejské úřady se v půlce října pochlubily, že se jim podařilo zlikvidovat obří nelegální tržiště s dětskou pornografií.

 

Kšeftařům nepomohlo ani to, že platili bitcoiny, které mají být anonymní a nevysledovatelné. Jak upozornil deník E15, mezi více než třemi stovkami zadržených jsou i Češi.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz