Neodpočinuli si

Náročná noc pro záchranáře: Únik plynu, nehody a požáry

Nejenom hasiči, ale i policisté a zdravotníci měli po celé republice náročnou noc. Po masivním úniku plynu v pražském centru vyjížděli hasiči k požáru vraku, v Ústeckém kraji pak ještě včera večer dohašovali poslední zbytky požáru u trati Ústí nad Labem. U Lovosic zas nad ránem ucpal kamion dopravu na dálnici D8.

Únik plynu na pražském Starém Městě dostali naštěstí hasiči i přivolaní technici pod kontrolu, policie vpustila obyvatele okolních ulic do svých domovů těsně před půnocí. Zdravotníci museli ošetřit tři policisty a dva obyvatele, kteří se lehce přiotrávili plynem. Situace je podle posledních informací TV Nova pod kontrolou a v místě je možné pohybovat se bez omezení.

 

 

Pražští hasiči pak ještě před třetí hodinou ranní vyjížděli k požáru auta. "Po úniku plynu v centru Prahy si hasiči z centrální stanice neodpočinuli a před 3. hodinou ranní vyjela jednotka k požáru vraku osobního vozu," napsali na svůj twitterový profil Hasiči Praha.

 

Zdarem skončilo také hašení rozsáhlého požáru u železniční trati mezi Lovosicemi a Ústí nad Labem, který hasiče trápil už od středečního dopoledne. Několik ohnisek požáru likvidovalo i hasičské letadlo a vrtulník s watervakem, poslední plameny se podařilo uhasit včera před desátou hodinou večer. Trať i silnice jsou v místě už plně průjezdné bez omezení. Mluvčí ústeckých hasičů Milan Rudolf pro ČTK uvedl, že oblast bude ještě během pátku kontrolovat dobrovolná hasičská jednotka z Prackovic nad Labem.

 

 

Jen kousek od místa požáru u Lovosic, na 43. kilometru dálnice D8 ve směru na Prahu, se nad ránem převrátil kamion a provoz se proto zhruba na půl hodiny zastavil. Podle Národního dopravního informačního centra svedli policisté okolo půl osmé dopravu do levého jízdního pruhu. Omezení by mělo trvat zhruba do 12 hodin. Při nehodě nebyla hlášena žádná zranění.

nor TN.cz