Jíl a kamení

Náročná záchrana dělníka skončila po řadě hodin. Hasiči objevili tělo

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 18. 2. 2021 13:14
17.2. 2021 15:54
Téma:

Hasiči, zdravotníci i policisté od středeční 15. hodiny zasahovali u dělníka, kterého v Erbenově ulici v Praze zavalila ve výkopu zemina. Zásah byl velice náročný, hasiči používali i speciální vybavení záchranného týmu USAR. K dělníkovi se jim podařilo dostat až po více než šesti hodinách usilovné práce.

"Tělo jsme vyprostili po šesti a půl hodinách," přiblížil smutný konec záchranné akce po 21. hodině mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

 

"V ulici Erbenova zasahuje několik jednotek hasičů včetně USAR týmu na stavbě. Ve výkopu je zasypaný dělník, snažíme se ho vyprostit. Půda je velmi nestabilní a podmáčená. Provádíme pažení. Pohyb ve výkopu a jeho okolí je obtížný," informovali po 15. hodině na twitteru pražští hasiči.

 

"Zásah je velmi náročný, ve výkopu je těžký jíl a kamení, uvnitř mohou pracovat maximálně dva hasiči najednou," doplnil na dotaz TN.cz po 15:30 Kavka.

 

Na záchranu zasypaného dělníka byl povolán i USAR tým

 

Policejní mluvčí Violeta Siřišťová pro TN.cz uvedla, že i když byly hlídky na místě velice rychle, nemají na podobnou záchranu vybavení, takže samotné vyprošťování je na bedrech právě hasičů. 

 

"Vše nám hlásila záchranka před 15. hodinou, kolegové na místě vytyčili bezpečný perimetr a sháněli svědky, aby bylo možné zjistit, co se vlastně stalo," informovala.

 

GALERIE: Zasypaný dělník ve výkopu v Praze

1
/
4
Zdroj: HZS Praha
Zasypaný dělník ve výkopu v Praze - 1

TN.cz