OLOMOUCKÝ KRAJ

Náročný zásah: Hala se při hašení zřítila, škoda je skoro dva miliony

Požár v Zábřehu - 8
Zdroj: HZS Olomouckého kraje
Požár ve skladovací hale v Zábřehu
Roman Dolejský
Roman Dolejský
10.4. 2020 11:08
Téma:

Vysoké plameny v průmyslovém areálu přitáhly ve čtvrtek v pozdních večerních hodinách pozornost hasičů v Olomouckém kraji. Ve skladovací hale byly uschované balíky slámy, která začala hořet. Příčiny požáru vyšetřuje policie.

Informace o rozsáhlém požáru v areálu bývalé Hedvy v Záhřebu na Šumpersku se k Olomouckým hasičům dostala kolem půl jedenácté v noci ze čtvrtka na pátek. “Na místo ihned vyjely čtyři jednotky, které po průzkumu zjistily, že jsou v hale o velikosti 40krát 20 metrů uskladněné balíky slámy až po střechu a hoří v celém rozsahu,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Balážová.


Hasičům se podařilo požár lokalizovat asi za půl hodiny a zabránit jeho šíření. Dohašování ale zabere zřejmě celý pátek. “Náročný zásah komplikoval fakt, že objekt prohořel až na konstrukci a hrozilo, že se některá z jeho částí zřítí, což se během noci potvrdilo a dovnitř stavby se zbortila část střechy i jedna z obvodových zdí. Pohyb na místě byl proto pro všechny hasiče velmi nebezpečný,“ doplnila Balážová.

 


Na místo zamířily další dvě jednotky. Škoda se podle předběžných odhadů vyšplhá až na 1,7 milionu korun. Při požáru se nikdo nezranil, hasiči jeho příčinu ve spolupráci s policií vyšetřují.
 

GALERIE: Požár v Zábřehu

1
/
7
Zdroj: HZS Olomouckého kraje
Požár v Zábřehu - 3

TN.cz