prezidentovy přešlapy

Národ truchlí nad mrtvými z Brodu a Zeman mezitím žertoval o smrti

Miloš Zeman - 1
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Miloš Zeman dnes na Hradě šokoval veřejnost vtipem o smrti - ilustrační foto
Téma:

Miloš Zeman opět perlil. Na soutěži vín dnes při přípitku popřál prezident "smrt abstinentům a vegetariánům". Člověk, který nikdy nebyl ve vinném sklípku a neslyšel cimbálovou muziku, podle něj není plnohodnotným člověkem.

Miloš Zeman se dnes nad skleničkou vína rozhodl podělit o několik svých životních moudrostí, ke kterým během života došel. "Člověk, který nikdy nenavštívil sklípek, který nikdy neslyšel cimbálovou muziku, není plnohodnotným člověkem," řekl dnes na Hradě uvolněný Zeman přítomným vinařům, kteří se spolu utkali v soutěži Salon vín. Těm, kteří uspěli, pak předal plakety. Salon vín přitom označil za nejnáročnější soutěž v Česku.

 

A nebyl to jediný bonmot, který před vinaři vypustil. "Kromě blahopřání bych vám chtěl poděkovat za lásku k nejkrásnějšímu nápoji, který na světě existuje. Jsou věci, které se dají dělat pouze srdcem. A když víno neděláte srdcem, tak vyrobíte druhák, který prodáte Pražákům. A dobře jim tak," prohlásil prezident.

 

 

Zavzpomínal i na své "časté návštěvy" sklípků na Moravě, když byl ještě pouhým penzistou z Vysočiny. Své lidové moudrosti pak zakončil poměrně morbidním přípitkem: "Smrt abstinentům a vegetariánům!". Nekuřáky tentokrát Zeman vynechal a ani nedoporučoval hranici věku, od které je alkoholismus zdravý.

 

Podobného faux pax se dopustil loni v létě při návštěvě tabákové firmy. Tehdy řekl doslova: "Já jsem začal kouřit až ve 27 letech, když se můj organismus plně vyvinul a tabák vůči němu nebyl nebezpečný. Dovolte mi, abych vašim dětem doporučil obdobný postup. Aby počkaly do 27 let a potom kouřily zcela bez rizika." Tehdy vyvolal výrok prezidenta zděšení i kritiku mezi lékaři a odborníky na závislosti.

 

Tentokrát prezident Zeman "přestřelil" spíše s výrokem o smrti. V dobré náladě ho zvesela pronesl ve chvíli, kdy si celá země připomíná včerejší masakr v restauraci v Uherském Brodě, kde zemřelo osm lidí a střelec, který obrátil zbraň proti sobě.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
tn.cz / gar