Ohlášená akce

"Narozeninová oslava" na Lounsku začala! Dorazit má až 2000 lidí

Lucie Staničková
Lucie Staničková, Zdeněk Drgáč
Publikováno 31. 7. 2020
Téma:

Ve městě Kryry na Lounsku v pátek večer začala "narozeninová oslava", která má trvat až do neděle. Obyvatelé mají strach, že se z ní vyklube technoparty. Pořadatel událost řádně nahlásil na městském úřadě. Akce se má zúčastnit okolo 800 lidí. Podle hygieniků byla nahlášeno 800 až 2000 účastníků.

Místem už se před osmou rozléhala hlasitá hudba. "Pořadatel akci řádně ohlásil. Bude se konat na soukromém pozemku. Nemůžeme s tím nic dělat. I když organizátor hovořil o narozeninové oslavě, podle mě jde o technoparty,“ řekl TN.cz místostarosta obce Miroslav Sahulka.


Policejní mluvčí Jana Slámová potvrdila, že akce byla řádně nahlášená. "V současné době monitorujeme příjezd účastníků a celou situaci hlídáme zejména kvůli bezpečnosti provozu,“ dodala Slámová.

 


Podle místostarosty obce však tamní obyvatelé nejsou z události nadšení. Obavy mají zejména majitelé sousedních pozemků. Sahulka zároveň řekl, že událost nahlásili na krajskou hygienu.


"Máme situaci monitorovat, ve chvíli, kdy tady bude přes tisíc lidí, jim máme nařídit, aby si nasadili roušky,“ směje se Sahulka.


Aktuální situace na technoparty:

 

 

Podle informací televize Nova se v krajním případě může stát, že policisté nechají akci rozpustit. Hygienici budou pečlivě hlídat, zda na místo nedorazilo více než 1000 lidí. Pokud se tak stane a nebude dodrženo rozdělení na bezpečnostní sektory, událost by nejspíš rychle skončila.


"Policie nás požádala o součinnost u této události. Domluvili jsme proto pravidla, která musí být dodržována. Organizátor musí zařídit, aby byla na místě dezinfekce i voda na umytí rukou. Zůstáváme v pohotovosti, kdyby se cokoliv vyskytlo,“ sdělil TN.cz ředitel sekce ochrany a podpory veřejného zdraví z ústeckého hygieny Jozef Král.

TN.cz