Neštěstí ve Francii

Narozeninová párty se změnila v horor! Uhořelo 13 lidí, 6 zraněných

Téma:

Oslava narozenin v jednom z barů v severofrancouzském městě Rouen se změnila v hroznou tragédii. V budově vypukl požár, který si vyžádal 13 obětí, dalších 6 lidí je zraněno.

Nejméně 13 lidí zemřelo a šest dalších se zranilo při požáru ve městě Rouen na severu Francie. Podle generálního tajemníka prefektury Seine -Maritime Yvana Cordiera je nejméně jeden ze zraněných v kritickém stavu.

 

Podle francouzského portálu paris-normandie.fr jsou oběťmi mladí lidé ve věku mezi 18 a 25 lety. Bar Cuba Libre, který byl kvůli soukromé oslavě narozenin pro ostatní návštěvníky uzavřen, vzplál krátce po půlnoci.

 

Francouzská média informují o tom, že dívka, která narozeniny slavila, zakopla a upadla s dortem na zem. Hořící svíčky pak zapálily koberec a místnost naplnil hustý dým. Oheň se pak rozšířil i na strop a vytvořil past.

 

GALERIE: Požár na oslavě ve francouzském baru

1
/
5
Zdroj: Profimedia
Požár na oslavě ve francouzském Rouen - 1

 

Většina ze slavících kamarádů a příbuzných nestihla z budovy utéct. Oběti se udusily, osoba v kritickém stavu se podle prvotních informací přiotrávila. Některé zprávy hovořily také o výbuchu.

  

 

Tragické číslo už potvrdil i francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve. Podle dostupných informací bojovalo s požárem v centru města více než 50 hasičů a požár dostali pod kontrolu asi za půl hodiny.

 

 

Policisté krátce po vypuknutí požáru uzavřeli celý blok, evakuaci ale úřady nenařídily. Kriminalisté zahájili vyšetřování události, na stanici také vyslýchají 11 svědků tragédie. Tři hodiny po půlnoci ještě nebyly oběti identifikovány.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz