Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

13. znamení

NASA šokuje: Narodili jste se v jiném znamení, než jste si mysleli!

Horoskop - lidé
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Věděli jste, že existuje 13. znamení zvěrokruhu? Tahle šokující zpráva spolu s novým rozmístěním znamení může znamenat, že nejste lev, jak jste si celý život mysleli, ale rak. Nový systém zvěrokruhu oznámila NASA.

Pokud vám někdo řekne, že se narodil ve znamení hadonoše, nesmějte se. Hadonoše opravdu ve zvěrokruhu najdete, mezi střelcem a štírem. Existuje totiž velký rozdíl mezi tím, jak na souhvězdí a znamení nahlíží astrologie a jak astronomie.

 

Nejrozšířenější systém zvěrokruhu s dvanácti znameními zavedli babylonští astrologové. Některé kultury měly znamení dokonce 24, Babyloňané se ale spokojili s 12. A to i přesto, že o třináctém hadonošovi věděli.

 

"Babyloňané žili před 3 tisíci lety. Rozdělili zvěrokruh na 12 stejných částí, jako když rozkrájíte pizzu do 12 stejných dílků. Vybrali 12 souhvězdí, kterým tyto 'dílky' přidělili. Takže jak Země obíhala Slunce, vypadalo to, že Slunce vždy ukazuje na jedno z nich," vysvětluje NASA.

 

Jenže souhvězdí mají různé tvary a velikosti, takže Slunce ukazuje na každé z nich po různě dlouhou dobu - neodpovídá to tedy zavedenému měsíci pro každé znamení. Takže zatímco panna "zabírá" 45 dní, štír jenom 7.

 

 

Ani pro současné astrology ale není hadonoš úplnou novinkou. Jen se ho rozhodli ignorovat a dále uznávají "starý dobrý" zvěrokruh s 12 znameními. Klidně se proto můžete řídit rozšířeným systémem, anebo se rozhodnout pro ten nový.

 

 

Znamení zvěrokruhu podle NASA:

Beran: 18. dubna - 13. května

Býk: 13. května - 21. června

Blíženci: 21. června - 20. července

Rak: 20. července - 10. srpna

Lev: 10. srpna 16. září

Panna: 16. září - 30. října

Váhy: 30. října - 23. listopadu

Štír: 23. listopadu - 29. listopadu

Hadonoš: 29. listopadu - 17. prosince

Střelec: 17. prosince - 20. ledna

Kozoroh: 20. ledna - 16. února

Vodnář: 16. února - 11. března

Ryby: 11. března - 18. dubna

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NASA varuje: K zemi míří asteroid, který může způsobit nesmírné utrpení a smrt

Nasa zjistila o Marsu informaci tisíciletí! Tohle může změnit náš svět

epa TN.cz